Inter "gazi" ka tituli, Roma izdržala samo jedno poluvreme

20:23 | 10-02-2024

Fudbaleri Intera pobedili su na gostujućem terenu Romu sa 4:2, u 24. kolu Serije A

Inter
AP Photo/Alessandra Tarantino

Inter je u prošlom kolu savladao Juventus, a sada je bez većih problema izašao na kraj i sa Romom.

Gosti iz Milana su već u 17. minutu poveli kada je Frančesto Ačerbi matirao golmana Rome.

Ipak, do kraja prvog dela "vučica" preokreće rezultat. Igrao se 28. minut kada je Manćini doneo izjednačenje domaćinu, da bi El Šaravi u finišu poluvremena doveo Romu u vođstvo.

Samo pet minuta igre u drugom poluvremenu Tiram je izjednačio na 2:2, da bi u 56. minutu igre Anhelinjo postigao autogol za novu prednost milanske ekipe od 3:2.

Konačan rezultat 4:2 na Olimpiku postavio je Bastoni u treće minutu nadoknade, čime je Inter još bliže prišao Skudetu.