Uživo ARNAUTOVIĆ OD TRAGIČARA DO HEROJA INTERA Remi PSV-a i Dortmunda, Srbin dosudio penal

22:55 | 20-02-2024

Fudbaleri Intera pobedili su na svom terenu Atletiko Madrid sa 1:0, dok su PSV i Dortmund odigrali 1:1 u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona

Inter
AP Photo/Luca Bruno

Gol odluke za Inter postigao je Marko Arnautović u 79. minutu, nakon što se prethodno propisno ispromašivao i bio na putu da bude tragičar svoje ekipe.

U Milanu smo u prvom poluvremenu gledali nešto što smo i očekivali. Puno taktičkog nadmudrivanja Simonea Inzagija i Dijega Simeonea i mali broj prilika.

U pauzi između dva poluvremena je Marko Arnautović zamenio povređenog Markusa Tirama i već u prvom kontaktu sa loptom je mogao da postigne gol.

Di Marko je sjajno centrirao sa levog boka, a Arnautović za delić sekunde zakasnio da uputi udarac na pravi način iz veoma povoljne sitacije. Uspeo da u padu zahvati loptu, ali je sa desetak metara tukao iznad prečke.

Arnautović i Lautaro Martinez su munjevitim duplim pasom izbacili iz igre kompletnu defanzivnu liniju Atletika, Austrijanac srpskog porekla se našao sam pred Oblakom, ali se obrukao i sa sedam metara udaljenosti poslao loptu preko gola.

Arnautović se za sve promašaje iskupio u 79. minutu, kada je napokon savladao Oblaka.

Glavni sudija utakmice u Ajndhovenu bio je Srđan Jovanović.

Borusija je bila tim koji je više pretio na startu utakmice, činilo se da im ne treba mnogo da dođu do šanse i konačno su stigli i do zasluženog gola.

Malen je bio taj koji je postigao gol, fenomenalno je ušao u utakmicu, pa i u ovu akciju, idržao je igrača na leđima i šutirao iz teške pozicije, lopte je od prečke ušla u gol za 0:1.

PSV je u nastavku zaigrao mnogo ofanzivnije.

U 54. minutu odlična akcija PSV-a, tekla je po levoj strani, Humels obara Tilmana, a sudija Jovanović pokazuje na belu tačku. Izgledalo je u prvi mah da je bilo na loptu, ali srpski sudija je dobro video da se radi o penalu, što je i potvrđeno iz VAR sobe.

Siguran sa 11 metara bio je De Jong i postavio konačan rezultat.

INTER - ATLETIKO MADRID 1:0 (0:0)

Stadion: Đuzepe Meaca

Sudija: Ištvan Kovač (Rumunija)

Inter: Zomer - Pavar, De Fraj, Bastoni - Darmjan, Barela, Čalhanoglu, Mkitarjan, Dimarko - Tiram, Martinez

Atletiko Madrid: Oblak - Molina, Vitsel, Himenez, Ermoso, Lino - De Paul, Koke, Saul - Grizman, Ljorente

PSV - DORTMUND 1:1 (0:1)

Stadion: Filips

Sudija: Srđan Jovanović (Srbija)

PSV: Benitez - Teze, Shauten, Boskalji, Dest - Tilman, Verman, Saibari - Bakajoko, De Jong, Lozano

Dortmund: Mejer - Rjerson, Humels, Šloterbek, Matsen - Zabicer, Džan - Malen, Rojs, Sančo - Filkrug

Kraj!

90. minut - Na Meaci će se igrati još pet minuta, a u Ajndhovenu šest.

87. minut - Velika šansa za Atletiko! Morata je bio u prilici, ali lopta mu je nekako skliznula sa glave.

79. minut - Gooool! Inter vodi, strelac je Aranutović koji se tako iskupio za brojne promašaje.

70. minut - Inzagi odgovara na Simeoneove promene. Argentinac je iz igre izvadio Ermosa i Molinu, zamenivši ih Reinildom i Bariosom. Na to je italijanski stručnjak uveo Damfrisa i Karlosa Augusta umesto Darmijana i Dimarka.

63. minut - Nova prilika za Inter i opet Arnautović. Šutirao je sa nekih 8,9 metara, bio je to čist zicer, ali lopta odlazi preko gola.

54. minut - Gooool! PSV je izjednačio iz penala, siguran sa bele tačke bio je De Jong.

49. minut - Marko Arnautović propušta veliku priliku! Federiko Dimarko je pokazao kakvu levu nogu ima i dugom loptom na drugoj stativi pronašao Arnautovića, ali ovaj nije najbolje zahvatio loptu i ostaje 0:0.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, nadamo se da će biti sadržajnije od prvog.

45. minut - Poluvreme!

43. minut - Sada je Tiram šutirao sa distance posle ukradene lopte, ali je lopta otišla pravo u ruke Jana Oblaka.

37. minut - Prvi udarac u okvir gola u Milanu tek u 37. minutu! Uputio ga je Lautaro Martinez glavom posle centaršuta sa desnog boka, međutim, gađao je pravo u dobro postavljenog Jana Oblaka.

28. minut - U Milanu već dugo bez uzbuđenja. Uglavnom se igra oko kaznenih prostora dva tima, ali šansi nema.

24. minut - Goooool! Dortmund vodi, strelac je Malen!

13. minut - Fudbaleri Intera traže penal! Lopta je u ruku pogodila Nahuela Molinu. Šutirao je Lautaro Martines, lopta se odbila od noge Aksela Vicela i pogodila Argentinca. Ipak, sudija Ištvan Kovač nema nameru da pokaže na "belu tačku".

10. minut - Šansa za Atletiko, Lino je ušao u kazneni prostor, sasvim solidno šutirao, ali lopta je završila pored gola.

6. minut - Prva kakva takva šansa za PSV. Imao je holandski tim "dva na dva" u kontri, Lozano je pokušao da centrira na drugu stativu, ali je njegov pokušaj izblokirao Humels.

1. minut - Utakmice su počele!

20.59 - Minut ćutanja pre početka mečeva u čast preminulog Andreasa Bremea.

20.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama osmine finala Lige šampiona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz elitnog fudbalskog takmičenja.