22:49 | 06-03-2024

Fudbaleri Real Madrida i Mančester sitija plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona

Real - Lajpcig
EPA-EFE/J.J. Guillen

Real je na svom terenu remizirao sa Lajpcigom - 1:1, ali ide dalje zbog pobede od 1:0 u prvom meču.

Siti je, baš kao i prvoj utakmici pobedio Kopenhagen sa 3:1.

Zvižduci koje je dobio Real Madrid sa tribina stadiona "Santjago Bernabeu" najbolje govore o tome kako je igrala ova ekipa u prvom poluvremenu. Nemački tim je propustio nekoliko velikih prilika, pre svih Lois Openda, dok su izabranici Karla Anćelotija gledali pre svega kako da sačuvaju mrežu, odnosno prednost iz prve utakmice.

Drugo poluvreme bilo je dosta sadržajnije, a tome je dobrim delom kumovao ulazak u igru Rodriga.

Za sijaset promašaja Lajpcig je kažnjen u 65. minutu kada je upravo Vinisijus postigao pogodak.

Samo tri minuta kasnije Lajpcig je uzvratio preko Vilija Orbana.

Do kraja prvog dela smo videli nekoliko solidnih prilika za goste, ali promene rezultata nije bilo.

Iako je Pep Gvardiola izveo kombinovani sastav, Siti je ponovo lako savladao danskog predstavnika, a sva četiri pogotka viđena su u prvom poluvremenu.

Posle samo deset minuta bilo je 2:0, a golove su postizali Akanđi i Alvarez. Na 2:1 je u 29. minutu smanjio Eljunausi, da bi konačan rezultat postavio Haland u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

REAL - LAJPCIG 1:1 (0:0)

Strelci: Vinisijus 65 - Orban 68

Sudija: Davide Masa (Italija)

Stadion: Santijago Bernabeu (Madrid)

Real: Lunin - Mendi, Naćo, Ridiger, Karvahal - Kamavinga, Čuameni, Kros, Valverde - Belingem - Vinisijus

Lajpcig: Gulači - Henrihs, Orban, Lukeba, Raum - Haidara, Šlager, Olmo, Simons - Openda, Šeško

MANČESTER SITI - KOPENHAGEN 3:1 (3:1)

Strelci: Akanđi 5, Alvares 9, Haland 45+3 - Eljunusi 29

Sudija: Espen Eskas (Norveška)

Stadion: Etihad (Mančester)

Mančester siti: Ederson - Gvardiol, Akanđi, Dijaš, Luis - Kovačić, Rodri - Nuneš, Alvares, Bob - Haland

Kopenhagen: Grabara - Ankersen, Jelert, Vavro, Mekena, Diks - Froholt, Oskarson, Klem - Ašuri, Eljunusi

Kraj! Real i Siti su u četvrfinalu Lige šampiona!

90. minut - Igraće se još četiri minuta u Madridu.

89. minut - Rodrigo šutira pravo u Gulačija!

85. minut - Hoselu menja Belingema na jednoj, a Eljif Elmas Šlagera na drugoj. Ušao je i Kristof Baumgartner umesto Benjamina Šeška.

78. minut - Lajpcig vrši konstantan pritisak, Real se brani. Čeka nas ovde još mnogo uzbuđenja.

72. minut - Siti odrađuje posao protiv Kopenhagena, za razliku od prvog poluvremena u kom smo videli čak četiri gola, drugi deo je igre dosta mirniji.

68. minut - Goooool! Lajpcig ekspresno uzvraća udarac, Orban donosi izjednačenje! Čeka nas drama u Madridu!

65. minut - Goooool! Real vodi, strelac je Vinisijus posle asistencije Belingema! Madriđani su tako kaznili goste za silne promašaje.

63. minut - Najbolji napad Reala od početka utakmice! Dani Karvahal je uposlio Rodriga, a Brazilac je snažno šutirao sa oko deset metara. Odlično je bio postavljen Peter Gulači.

53. minut - Žuti karton za Vinisijusa, dobro je i prošao sada. Startovao je Brazilac nimalo nežno na Orbana, potom i bez lopte odgurnuo kapitena gostiju pošto mu se ovaj uneo u lice.

47. minut - Neverovatno! Openda ni četvrtu priliku nije pretvorio u gol! Lunin je napravio veliku grešku istrčavanjem sa gola, lopta je došla do Opende, ali se bivši igrač Lansa spetljao i ostaje 0:0.

45. minut +3 - Gooool! Siti vodi 3:1, Erling Haland se upisao u strelce!

42. minut - Nova prilika za Lajpcig, ponovo Openda! Treći put je zapretio nakon što mu se lopta odbila posle kornera, bio neometan, snažno je šutirao no lopta je prohujala uz spoljni deo mreže. Pojačavaju se zvižduci navijača Reala za svoje igrače.

40. minut - Solidan pokušaj Simonsa, ali oprezan je Lunin.

35. minut -  Opao je ritam na Santijago Bernabeu, što odgovara fudbalerima Reala koji su u prvom meču slavili sa 1:0.

29. minut - Gooool! Kopenhagen smanjuje na 2:1, strelac je Eljounausi.

23. minut - Dobra utakmica u Madridu, ali još uvek mreže miruju.

16. minut - Dve velike šanse za Lajpcig je propustio Openda! U oba je navrata snažni napadač Lajpciga lako dolazio u izglednu poziciju da savlada Lunina i ioba puta šutirao van okvira gola.

12. minut - Vinisijus propušta veliku priliku za Real.

9. minut - Gooool! Siti već vodi 2:0, ovoga puta je Alvarez strelac posle katastrofalne reakcije Grabara.

5. minut - Gooool! Siti već vodi 1:0, strelac je Akanđi na asistenciju Alvareza

1. minut - Utakmice su počele!

20.19 - Preostali parovi osmine finala

Arsenal - Porto (prvi meč 0:1)
Barselona - Napoli (prvi meč 1:1)
Atletiko Madrid - Inter (prvi meč 1:0)
Borusija Dortmund - PSV (prvi meč 1:1)

20.12 - Dan ranije među osma najboljih plasirali su se Pari Sen Žermen i Bajern.

20.10 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš utakmicama osmine finala Lige šampiona u kojima se sastaju Real Madrid - Lajpcig i Mančester siti - Kopenhagen. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Madrida, odnosno Mančestera.