ŠOK PREOKRET U ZENICI Savo Milošević nije uspeo, Ukrajina preko BiH do finala baraža Lige nacija

23:40 | 21-03-2024

"Luda" utakmica.

savo
AP Photo/Armin Durgut

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u četvrtak od Ukrajine u Zenici sa 2:1 u polufinalu baraža za plasman na EURO.

"ODLUKA SUDIJE UNIŠTILA IGRU" Piksi nezadovoljan posle debakla Srbije: Sjajan trening za Ruse

Selekcija koju predvodi selektor Savo Milošević vodila je od 57. minuta autogolom Mikole Matvijenka, ali je u samom finišu, u roku od četiri minuta, usledio preokret.

Prvo je Roman Jaremčuk u 85. izjednačio rezultat, da bi veliku radost gostima iz Ukrajine doneo Artem Dovbik pogotkom u 88. minutu.

Ukrajina će u finalu baraža igrati protiv Islanda, koji je posle preokreta slavio u Izraelu rezultatom 4:1. U finalu baraža A divizije igraće Poljska i Vels. Poljaci su savladali Estoniju 5:1, a Vels selekciju Finske 4:1.

U C Ligi za EURO će se boriti Gruzija i Grčka, nakon što su Gruzijci savladali Luksemburg 2:0, a Grci ekipu Kazahstana 5:0.