KOŠMARNO VEČE Tadić tragičar Fenera: Srpski reprezentativac promašio penal, Olimpijakos u polufinalu

07:20 | 19-04-2024

Fudbaleri Olimpijakosa izbacili su Fenerbahče u Ligi konferencija i plasirali su se u polufinale

epa
SeskimPhoto / imago sportfotodienst / Profimedia

Posle 3:2 za Olimpijakos u prvom meču i 1:0 (1:0) za Fenerbahče u revanšu, igrali su se produžeci, pa i penali, gde je Olimpijakos slavio rezultatom 3:2.

Olimpijakos je u prvom meču ispustio 3:0, pa iako je na kraju slavio, bilo je "samo" 3:2 pred pakleno gostovanje u Turskoj.

Srpski reprezentativac i kapiten naše selekcije Dušan Tadić počeo je meč i odigrao ceo susret protiv Olimpijakosa, koji je kapitulirao već u 11. minutu.

Pogodio je Kaveči za eksploziju u Istanbulu i Fener je nastavio da napada celo prvo poluvreme.

Bili su dosta bolji nego pirejski crveno-beli, a pred kraj poluvremena su umalo dobili penal, kada je posle jednog duela pao Šimanski.

Sudija je pogledao snimak i odlučio da to nije bio penal, pa se sa 1:0 otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Fener nije bio toliko dominantan kao u prvom.

Nisu imali nijedan šut u okvir gola i nijednu veliku šansu, dok je Olimpijakos imao jednu priliku u 81. minutu.

Masurasu je jedan slabiji udarac odbranio Dominik Livaković i to je bilo to od šuteva u okvir gola.

Bašuajiju je minut kasnije poništen gol zbog ofsajda i posle mirne završnice otišlo se u produžetke.

POBEGULJA Ćerka Luisa Enrikea iz Toresovog prešla u Le Normanov krevet
Bila je jedna scena gde je Podens pokazao srednji prst jednom od igrača domaće ekipe...

Produžeci su bili mirni, pa se u Istanbulu otišlo na penale.

Jedino vredno pomena u produžecima je drugi žuti i crveni karton Ntoija iz Olimpijakosa u poslednjem trenutku produžetaka.

U prvoj seriji je El Kabi pogodio za Olimpijakos, dok je Dušan Tadić promašio jer je gađao u donji desni ugao, a golman mu je odbranio.

El Arabi je promašio u drugoj seriji za Olimpijakos jer mu je skinuo penal Dominik Livaković, a za Fener ga je realizovao Bašuaji.

Orta je pogodio za Oli u trećoj seriji, a Colakis brani šut i Underu, fenomenalno je skidao penale u prve tri serije.

Pogodio je Điku za Fenerbahče, pa smo videli neverovatnu scenu, gde je Livaković odbranio udarac Rodineiju, lopta je od prečku udarila, ali nije celim obimom prešla liniju gola.

I tu nije bio kraj – morao je Bonuči da ostavi svoj tim u igri, ali je Colakis odbranio penal i to je bio kraj.