MIRIS TITULE NA EMIREJTSU Arsenal prebacio lopticu na stranu Sitija i učvrstio se na tronu

17:20 | 04-05-2024

Imaju čemu da se nadaju.

FK Arsenal
EPA-EFE/VINCE MIGNOTT EDITORIAL USE ONLY

Arsenal je trijumfovao protiv Bortnmuta rezultatom 3:0 u 35. kolu Premijer lige, odigranom na Emirejtsu.

Bukajo Saka je postigao prvi gol iz penala u 45. minutu, dok su Leandro Trosar i Deklan Rajs dodali još dva gola u 70. i 97. minutu.

Tobdžije su dominirale u prvom poluvremenu, ali je golman Bornmuta Mark Travers sjajno intervenisao, zaustavljajući nekoliko opasnih napada Arsenala.

OD SMEDEREVA I NAZAD 22 godine kasnije - Ipsvič je ponovo u Premijer ligi!

Arsenal AP Photo/Ian Walton

U 42. minutu, Haverc je iznudio penal koji je Saka pretvorio u gol.

U drugom poluvremenu, Bornmut je pokušavao da se vrati, ali je Arsenal odbranio svoju prednost.

Trosar je udvostručio vođstvo Arsenala u 70. minutu, a Rajs je postavio konačan rezultat u poslednjim sekundama meča.

Arsenal sada ima 83 boda i drži prvo mesto na tabeli, sa četiri boda više od Mančester Sitija, ali i dva odigrana meča manje.