Argentina - Ekvador   1:1 - 4:2 penalima
Urugvaj - Brazil          0:0 - 4:2 penalima
POLUFINALE
Argentina - Kanada (sreda)
Urugvaj - Kolumbija (četvrtak)

Brazilci će teško preboleti eliminaciju u četvrtfinalu Kopa Amerike. Urugvajci su se provukli. Posle 0:0 u regularnom delu utakmice imali su više sreće prilikom izvođenja jedanaesteraca (4:2) i tako sebi obezbedili polufinalni dvoboj s Kolumbijom (četvrtak), dok će se u drugom duelu sastati Argentina - Kanada (sreda).

Navijač Brazila Profimedia

Utakmica u Las Vegasu je posle 90 minuta završena bez golova, a Urugvaj je meč završio s fudbalerom manje, pošto je u 74. minutu isključen Nahitan Nandez. Na tribinama su, po običaju, viđeni navijači u kostitima raznoraznih motiva.

Golove za Urugvaj sa 11 metara postigli su Federiko Valverde, Rodrigo Betankur, Đorđan de Araskaeta i Manuel Ugarte, dok je golman Brazila Alison odbranio penal Hozeu Mariji Himenezu. Strelci za Brazil iz penala bili su Gabrijel Martineli i Andreas Pereira.

Serhio Ročet AP/Godofredo A Vsquez

Golman Urugvaja Serhio Ročet odbranio je udarac Edera Militaa sa 11 metara, dok je Daglas Luiz pogodio stativu. Tako su „karioke“ rastužile vrelu zemljakinju, koja ih je uoči šampionata podržala šetnjom gola golcijata na ulicama Londona.

Marselo Bijelsa AP/Godofredo A Vsquez

Selektor Urugvaja Marselo Bijelsa izjavio je da je njegov tim zasluženo izborio plasman u polufinale Kopa Amerike.

- Nismo igrali protiv bilo kog tima, već protiv Brazila, a stvorili smo makar jednu priliku više od njih - istakao je „Ludak“, kako zovu čuvenog argentinskog trenera.