SLAVLJE U PLAVOM DELU MANČESTERA Prvi trofej za Siti i to protiv najvećeg rivala - pobednik rešen posle izvođenja penala

18:23 | 10-08-2024

Odlična utakmica na "Vembliju".

app

Pošto su u toku Olimpijske igre, mnogi su nakratko zaboravili na postojanje fudbala. Ipak, u subotu je bio odigran veliki engleski derbi, a za Komjuniti šild su se borili Mančester siti i Mančester junajted.

Do trijumfa, a samim tim i do trofeja ovog takmičenja (sedmog u istoriji) su došli "građani" i to posle izvođenja penala, jer je regularni deo meča bio završen sa 1:1 (0:0).

Zanimljivo, "crveni đavoli" su bili bolji rival većim delom susreta. Štaviše, oni su bili ti koji su poveli u 82. minutu lepim pogotkom Alehandra Garnača. Nebesko-plave je spasio Bernardo Silva u 89. minutu.

Tragičar iz redova Junajteda je bio veteran Džoni Evans, koji je svoj jedanaesterac izveo više nego katastrofalno. Gađao je sredinu gola, ali je lopta završila visoko iznad prečke.