KAKVA DRAMA NA STARTU BUNDESLIGE Leverkuzen u 101. minutu iz penala stigao do pobede

22:49 | 23-08-2024

Spektakularan početak nemačkog prvenstva

Bajer

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su Borusiju Menhengladbah u gostima sa 3:2 u prvom meču nove sezone Bundeslige.

Odigrana je fantastična utakmica u kojoj je aktuelni šampion uspeo da dođe do trijumfa posle velike drame.

U prvom delu nije moglo da se nasluti da će biti toliko neizvesnosti. Bajer je poveo u 12. minutu golom Granita Džake, dok je u 38. minutu duplirao prednost preko Florijana Virca.

Domaći tim je u 59. minutu golom Elvedija smanjio prednost, da bi potom u 85. minutu Klajndinst doneo svom timu izjednačenje.

Prava drama je usledila u finišu utakmice. Sudija je produžio meč za 10 minuta, a u 101. minutu je, nakon intervencije iz VAR sobe, dosuđen penal Leverkuzenu. Odgovornost je preuzeo Virc i promašio, ali je dotrčao na odbitak i poslao loptu u mrežu za 3:2.

Brzo nakon toga je utakmica završena i šampion je na premijeri nove sezone došao do prva tri boda.