22:13 | 24-10-2024

Košarka 0

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Real Madridu u petom kolu Evrolige

Real-Zvezda

Crveno-beli su na učinku od tri pobede i jednog poraza, dok je Real ostvario dva trijumfa i isto toliko neuspeha.

Madriđani imaju četiri uzastopne pobede protiv Zvezde, a srpski i regionalni šampion je poslednji put slavio u sezoni 2021/22 na svom terenu.

REAL MADRID - CRVENA ZVEZDA 67:47 (22:10, 24:19, 21:18)

Dvorana: "Vizing centar", Madrid

8. minut - Evo pogotka za Uroša Plavšića.

7. minut - Još poena za Kampaca sa penala. Na drugoj strani poentira Dobrić u kontri (67:45).

6. minut - Siguran Kampaco sa linije za slobodna bacanja, a onda je precizan i Abalde, pa Real odlazi na +22 (65:43).

5. minut - Pogađa Teodosić za tri poena, ali odmah uzvraća Kampaco (61:43).

4. minut - Trojka Abaldea pa poeni Teodosića sa penala.

3. minut - Trojka Endiaja, koji je najefikasniji igrač Reala. Na drugoj strani ponovo pogađa Kalinić, a zatim po koš postižu Hezonja i Mitrović.

2. minut - Prve poene u nastavku je postigao Mario Hezonja sa linije penala. Na drugoj strani precizan Kalinić.

1. minut - Promašio je Hezonja za tri poena, a na drugoj strani je neprecizan bio Miler Mekintajer sa poludistance.

Druga četvrtina

10. minut - Davidovac polovičan sa linije penala. Zatim je Kenan iskoristio oba slobodna bacanja. Na drugoj strani isto to čini i Kampaco. Zvezda nije iskoristila preostalih pet sekundi za napad i Real na poluvremenu ima 17 poena viška.

9. minut - Pogodio je Jago posle odličnog prodora. Onda ponovo magija Kampaca i fantastična asistencija za Endiaja (44:26).

8. minut - Velika borbenost igrača Real Madrida što publika nagrađuje aplauzom. Kenan na drugoj strani pogađa sa poludistance

7. minut - Trojka Gabrijela Deka, a onda i zakucavanje Endiaja, Real ima 20 poena prednosti. Ovaj strašan nalet prekida Daum košem sa poludistance.

6. minut - Niz grešaka na obe strane, već neko vreme bez poena.

5. minut - Sada serija domaćih 10:0 koji odlaze na maksimalnih +15. Sferopulos mora da reaguje tajm-autom.

Real-Zvezda EPA-EFE/JUANJO MARTIN

4. minut - Polovičan Musa sa penala. Potom promašaj Teodosića, a na drugoj strani zakucavanje Ibake pod faulom. Koristi naturalizovani Španac i dodatno bacanje pa Real ponovo ima dvocifrenu prednost.

3. minut - Trojka Džanana Muse kojom Real prekida nalet gostiju.

2. minut - Pogađa Jago uz prekršaj Ibake. Brazilac koristi i dodatno slobodno bacanje. Zatim fenomenalan pas Miloša Teodosića i laki poeni za Luku Mitrovića. Serija Zvezde je 8:0 i Ćus Mateo zove tajm-aut.

1. minut - Rejtan Mejs polovičan sa linije penala. Na drugoj strani trojka Rokasa Gedraitisa.

Prva četvrtina

10. minut - Konačno poeni za Zvezdu. Postiže ih Dejan Davidovac sa linije za slobodna bacanja. Na drugoj strani odlična asistencija Ibake i laka realizacija za Deka. Posle prve četvrtine Madriđani vode 22:10.

9. minut - Dugo su crveno-beli bez poena i muče se u napadu.

8. minut - Sjajan slalom Kampaca i prvi poeni za Argentinca. Ubrzo zatim Hezonja postiže trojku i Real već ima dvocifrenu prednost (20:8).

7. minut - Ušao je Miloš Teodosić u igru. Zatim je Tavares napravio nesportski faul, a Nikola Kalinić je pogodio jedno od dva slobodna bacanja.

6. minut - Novi poeni za Tavaresa.

5. minut - Nemaju rešenja crveno-beli za Tavaresa koji već ima šest poena. Realova serija je 10:0 i Janis Sferopulos mora da reaguje tajm-autom. Zatim Daum lako zakucava, a na drugoj strtani odmahg Endiaj pogađa trojku.

4. minut - Sjajan pas Hezonje za Tavaresa i lako zakucavanje za centra Madriđana.

3. minut - Sjajna asistencija Kampaca i pogodak Endiaja. Na drugoj strani Kalinić promašuje za tri, a onda Abalde poentira i Real pravi seriju 6:0.

2. minut - Evo i prvih poena za Real preko Edija Tavaresa (2:2).

1. minut - Prve poene na utakmici postiže Kodi Miler Mekintajer.

20.30 - Zvezda će biti veoma oslabljena na ovom meču. Džoel Bolomboj se povredio na utakmici protiv Budućnosti, a trener Sferopulos u Madridu neće moći da računa ni na Nemanju Nedovića.

19.40 - Crveno-beli su na najbolji mogući način počeli novu sezonu u elitnom takmičenju. Tim Janisa Sferopulosa je u prva tri kola ostvario sve tri pobede, a u prethodnoj rundi je doživeo prvi poraz i to od Barselone u Beogradskoj areni. Sa druge strane, Real se poprilično muči na startu sezone, ali je pobedama nad Panatinaikosom u Evroligi i Đironom u domaćem prvenstvu najavio bolja izdanja.

19.38 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici petog kola Evrolige između Real Madrida i Crvene zvezde. Uz sport.alo uživo možete pratiti dešavanja iz Madrida.