ZADRANI NAMUČILI CRVENO-BELE Zvezda uspela da nadoknadi -19, pa posle prave drame srušila Hrvate i prebrodila nezgodno gostovanje

21:59 | 26-10-2024

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Zadar na gostovanju rezultatom 82:74 u šestom kolu ABA lige

KK Zadar

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su kao gosti Zadar rezultatom 84:77 iako je domaćin u meču šestog kola ABA lige početkom druge deonice imao plus 19 (33:14).

Zvezda sad ima skor 4-2, dok je Zadar na 1-5.

U odsustvu povređenih Džoela Bolomboja i Nemanje Nedovića Zvezdu su predvodili Kodi Miler-Mekintajer i Ognjen Dobrić sa po 16 poena, Uroš Plavšić je dao 11, a Nikola Kalinić 10.

Marko Ramljak je dao 19 poena za Zadar, Amar Gegić 18, a po 10 Karlo Žganec i Vladimir Mihailović.

Zadar je mnogo bolje otvorio meč, posle prve deonice je imao čak plus 17 (31:14), a ubrzo zatim i maksimalnih plus 19 - 33:14. Zvezda je međutim u drugoj deonici zaigrala mnogo bolje ispod oba koša i uspela je da na poluvreme ode sa samo minus tri (41:44). U poslednjih 10 minuta Zvezda je ušla sa plus tri (63:60), a meč je prelomila tri minuta pre kraja, pa na kraju nije bilo neizvesnosti.

KK Zadar

ABA liga/Zvonko Kucelin

OBRADOVIĆ POHVALIO BOŠNJAKOVIĆA Izuzetno je hrabar igrač, ima ogromnu želju

U narednom kolu, 4. novembra, Zvezda dočekuje Cedevita Olimpiju, ali će pre toga u duplom kolu Evrolige u sredu u goste Žalgirisu dok će u petak dočekati Panatinaikos.