PARTIZAN OPET KOBAN PO ZVEZDU Crveno-beli silovito krenuli, pa se ugasili, "parni valjak" odbranio domaći teren

22:16 | 30-10-2023

Košarkaši Partizana pobedili su na svom parketu Crvenu zvezdu sa 98:87 u derbiju Admiral Bet ABA lige

Derbi
Marko Metlaš

Tako su crno-beli upisali i drugu pobedu nad večitim rivalom u samo četiri dana, pošto su prethodno slavili i u Evroligi.

Bio je ovo i sudar desetkovanih, pošto za Partizan zbog povrede nije igrao Kevin Panter, dok Janis Sferopulos nije mogao da računa na Adama Hangu, Branka Lazića i Nemanju Nedovića.

Zvezda je odlično otvorila meč i dominirala u prvoj četvrtini, pa je vrlo brzo stekla dvocifrenu prednost (21:11). Teodosić je pogodio jednu trojku, razigravao saigrače, pa su crveno-beli imali kontrolu na startu susreta.

Ipak, u drugoj deonici se raspala igra Zvezde, pa crno-beli taj deo igre dobijaju 30:11 i na odmor odlaze sa +11.

Prve poene na meču ubacio je Doužer i pokrenuo seriju svog tima, koji je do sredine druge deonice prekorenuo posle trojke Kaminskog (27:26).

Kaminski je pravio probleme Zvezdinoj odbrani, te je zbog njega u igru ušao Kuzmić zbog koga je trpela Zvezdina igra u napadu. Teodosić je u nekoliko navrata pokušavao pasovima bez gledanja da razbije odbranu Partizana, ali je umesto toga gubio lopte u nekoliko napada u nizu.

Razigrao se i heroj iz prvog derbija Aleksa Avramovića, pa Partizan na odmor odlazi sa vođstvom 47:36,

Tokom trećeg kvartala ekipa Željka Obradovića je imala i 19 poena prednosti. Tri brze trojke su postigli domaći, pa Partizna ide na +17.

Veštačko disanje Zvezdi daje Šabaz Nejpir, koji je praktično sam igrao u finišu treće deonice. Uspeli su crveno-beli da uhvate priključak, pa se u poslednji kvartal ušlo sa vođstvom Partizana 72:63.

Na startu četvrte četvrtine Teodosić pogađa trojku, pa Zvezda prilazi na -6, što je nagoveštavalo neizvesnu završnicu.

Ipak, Partizan je uspeo da odbije napad i crveno-beli nisu uspeli nijednog trenutka da spuste ispod šest poena zaostatka.

Nije Zvezda imala rešenja za sjajnog Kaminskog koji je dominirao u reketu i odigrao verovatno najbolji meč otkako je postao član Partizana.

Kada je na oko minut i po pre kraja Zek Ledej pogodio trojku za 94:84 stavljena je tačka na utakmicu.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Kaminski sa 22 poena, Avramović je ubacio 15, a Ledej 13.

Na drugoj strani se istakao Nejpir sa 23 poena, ali uz očajan šut za tri, 2/10.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 98:87 (17:25, 30:11, 25:27, 26:24)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Matej Boltauzer, Tomislav Hordov, Uroš Nikolić

Partizan: Vukčević, Ledej 13, Avramović 15, Koprivica, Smailagić 8, Jaramaz 6, Naneli 5, Trifunović 6, Anđušić 11, Doužer 12, Kaminski 22.

Crvena zvezda: Lazarević, Teodosić 10, Davidovac 7, Mitrović 12, Simonović, Nejpir 23, Tobi 5, Bolomboj 10, Ilić, Giedraitis 13, Kuzmić, Jago 7.

40. minut - Kraj! Pobeda Partizana 98:87!

39. minut - Trojka Ledeja kojom je verovatno stavljena i tačka na ovu utakmicu.

38. minut - Trojka nade Šabaza Nejpira. Avramović pogađa uz faul, ali nije dao dodatno bacanje. Do kraja je dva minuta, a Partizan ima +10.

37. minut - Anđušić ne pogađa trojku, ali Nejpir gubi loptu, a onda Kaminski dolazi do novog koša i Partizan opet ima osetnu prednost 87:78

36. minut - Teodosić ne pogađa trojku, ali ni Partizan nije realizovao napad. Nejpir je pogodio oba bacanja. Partizan ima +7 četiri minuta pre kraja.

35. minut - Kaminski opet dobija faul za dva slobodna bacanja, Zvezda je ispunila bonus. U Crvenoj zvezdi nisu saglasni sa odlukom sudija, pa klupa dobija tehničku grešku. To su sada tri penala. Avramović je promašio, a Kaminski je bio polovičan.

34. minut - Dobar pas Jaga za Tobija, Zvezda na -7, šest i po minuta do kraja. Kaminski pogađa oba penala i sa 19 poena je najefikasniji. Trojka Jaga.

33. minut - Mnogo propusta u odbrani košarkaša Zvezde, kažnjava to Kaminski, Partizan čuva prednost.

32. minut - Jaramaz pogađa dugu dvojku. Trojka Davidovca, pršti sada na sve strane.

31. minut - Trojka Miloša Teodosića, evo Zvezde na -6. Izgleda nas čeka nova drama.

30. minut - Uspela je Zvezda da uhvati priključak, kraj treće deonice, Partizan vodi 72:63

29. minut - Nerovoza u redovima Partizana, Kaminski pravi grešku u koracima. Pogađa Nejpir posle ofanzivnog skoka, posle dosta vremena Zvezda na jednocifrenom minusu.

28. minut - Gotovo svi napadi Zvezde sada idu preko Nejpira, pogodio je težak šut uz pomoć table, a onda i trojku u tranziciji.

27. minut - Ništa ne uspevaju da odbrane košarkaši Zvezde. Ledej pogađa preko Bolomboja.

26. minut - Evo i prve trojke Nanelija, Partizan vodi 64:46.Nejpir polovičan sa linije penala.

25. minut - Konačno dobra akcija košarkaša Zvezde, sjajan pas Nejpira za Mitrovića koji zakucava uz faul, pogodio je i dodatno bacanje.

Derbi Marko Metlaš

24. minut - Potpuna dominacija Partizana, crveno-beli su u totalnom nokdaunu.

23. minut - Nova izgubljena lopta indisponiranog Šabaza Nejpira.

22. minut - Trojka Giedratisa, ali onda Partizan postiže dve vezane trojke i ide na najvećih +17!

21. minut - Anđušić gubi loptu na startu drugog poluvremena. Izgubljena lopta i na drugoj strani. Trojka Anđušića, Partizan na +14.

20. minut - Zvezda bez rešenja za Avramovića, a onda i Doužer pogađa trojku za +11! Na poluvremenu Partizan vodi 47:36.

19. minut - Avramović siguran sa linije slobodnih bacanja, raste prednost Partizana, 42:34.

18. minut - Prošetao se Giedraitis kroz odbranu Partizana, Kaminski pravi već treći faul. Rokas je pogodio oba penala. Doužer je pogodio uz faul, siguran i sa linije za slobodna bacanja. Teodosić gubi loptu posle pasa bez gledanja, Ledej poegađa za dva, najveća prednost Partizana 40:34.

17. minut - Avramović se prošetao kroz odbranu Zvezde i zakucao, novi tajm-aut.

16. minut - Bolomboj zakucava na isteku napada. Kaminski je pogodio oba bacanja, Partizan vodi 31:30,

15. minut - Evo tek sada prvih poena iz igre za Zvezdu. Doužer lako rešava Giedratisa i dolazi do novih poena.

14. minut - Laki poeni na obruču za Trifunovića, Zvezda više od tri minuta nije dala koš. Mitrović polovičan sa linije penala. Kaminski pogađa za tri i Partizan vodi 27:26.

Derbi ABA liga/Dragana Stjepanović

13. minut - Ledej pogađa trojku, Partizan je na -3, Sferopulos zove tajm-aut. Zvezda još bez koša u drugoj četvrtini.

12. minut - Promašaji sada na obe strane, Smailagić ne pogađa za tri, a onda i Nejpir.

11. minut - Poenima Doužera počinje druga deonica. Simonović ne pogđa za tri. Tobi pravi drugi faul.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 25:17.

9. minut - Dobra saradnja Teodosića i Tobija, Zvezde konstantno u vođstvu.

8. minut - Smailagić trojkom prekida seriju rivala. Pogađa Smailagić jedno od dva bacanja, Zvezda vodi 21:15.

7. minut - Trojka Teodosića, Ledej ne uspeva da vrati, a onda Giedratis pogađa za tri posle Teodosićevog pasa bez gledanja.

6. minut - Nova mini serija crveno-belih koji opet imaju četiri poena prednosti. Evo i Miloša Teodosića u igri, a na drugoj strani ulazi Avramović.

5. minut - Sada Anđušić pogađa trojku, nerešeno je 11:11. U serijama se igra na startu utakmice.

4. minut - Pukla je odbrana Zvezde i Anđušić lako dolazi do pogotka. Kaminski zakucava, mini serija crno-belih.

3. minut - Nejpir ne pogađa za tri, ali novi ofanzivan skok posle kog Rokas pogađa trojku. Odličan početak Zvezde 11:4, Obradović zove tajm-aut.

2. minut - Lake poene iz reketa postiže Bolomboj. Kaminski je pogodio oba bacanja - 4:4. Giedraitis promašuje za tri, ali posle ofanzivnog skoka nove poene beleže Bolomboj i Zvezda vodi 6:4.

1. minut - Poenima Giedratisa posle prodora počinje večiti derbi. Prve poene za Partizan postiže Ledej.

19.19 - Željko Obradović odlučio je da ne dodaje nikoga u sastav umesto Kevina Pantera, pa će Partizan igrati sa 11 igrača.

19.16 - Sada je i zvanično - nema Adama Hange u protokolu Crvene zvezde! Umesto njega u sastavu je Kuzmić.

19.00 - Jedan od onih koji je obeležio trijumf Partizan Mozzart Beta u četvrtak uveče osim Alekse Avramovića bio je i Zek Ledej.

18.18 - Janis Sferopulos, trener Crvene zvezde Meridianbet:

- Po drugi put u četiri dana očekuje nas utakmica sa istom protivnikom. Svesni smo da nas očekuje potpuno drugačija utakmica od prethodne. Iz nje treba da izvučemo zaključke. Ovo je ABA liga koja nam je jako važna, daćemo sve od sebe jer nam je i ova utakmica jako važna - rekao je trener crveno-belih.

18.05 - Željko Obradović, trener Partizana Mozzart Bet:

- Prilično neuobičajena situacija da odmah nakon evroligaškog derbija igramo protiv Crvene zvezde i u ABA ligi. Bila je veoma teška ta prva utakmica i očekujem da nas ista takva očekuje i sutra. Izuzetnu važnost ima utakmica. Ono što je za nas najvažnije, to je da u situaciji u kojoj se nalazimo sa povredama, svi igrači koji su u spremni i zdravi, pruže svoj maksimum. Očekujemo ponovo izvanrednu atmosferu kakvu su napravili u evroligaškoj utakmici naši navijači. Da sve protekne u košarkaškoj atmosferi i da se nakon meča priča samo o košarci.

Partizan - Zvezda FOTO TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ/ bg

17.58 - Prvi derbi je rešio Aleksa Avramović koji je odigrao sjajno u finišu utakmice. Videćemo ko će večeras biti heroj.

17.53 - Partizan je desetkovan, jer će kapiten Kevin Panter zbog povrede sigurno propustiti ovaj derbi, dok je na drugoj strani nastup Adama Hange doveden u pitanje.

17.51 - Crvena zvezda ima sve četiri pobede u ABA ligi, dok je Partizan na skoru 3:1. Crno-beli su doživeli šokantan poraz od Mege, pa su sada pod imperativom pobede.

17.50 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici petog kola Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju Partizan i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.

@bizportal.rs Novak je na ruku stavio Hublot Big Bang Unico Yellow Magic, novi keramički mode u žuto-crnoj boji. A koliko košta? #NovakĐoković #HublotSat #Tenis #Šampion #LuksuzniSatovi #bizportal #luskuz #novac #nole #djokernole #novakdjokovic #bogati #fyp #fypシ #fypシ ♬ original sound - BizPortal.rs