CRNO-BELI PALI U MINHENU Bajern nadigrao Partizan, ekipa Željka Obradovića se probudila u poslednjoj deonici, ali upisala i peti poraz u Evroligi

22:35 | 15-11-2023

Košarkaši Partizana izgubili su od minhenskog Bajerna rezultatom 94:85 u osmom kolu Evrolige

Partizan
ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Partizana izgubili su od minhenskog Bajerna na teškom gostovanju u utakmici osmog kola Evrolige rezultatom 94:85.

Crno-beli su furiozno ušli u večerašnji meč, i posle uvodnih minuta utakmica je išla u samo jednom smeru, pošto su se izabranici Željka Obradovića pitali za apsolutno sve.

Publika je večeras u Minhenu bila šesti igrač Parnog valjka, košarkaši Partizana su igrali sjajno u prvoj deonici, dok je utisak da su domaćini "stegnuto" otvorili meč, ali se situacija ubrzo promenila.

Počeli su igrači Bajerna da pogađaju razne šuteve, koristili su nepažnju rivala u pojedinim momentima, što je najtrofejnijeg košarkaškog trenera u Evropi poptuno izbacilo iz takta, te su se tokom prenosa često mogle videti njegove negativne reakcije pored klupe.

Uspeli su u drugoj deonici da se Bavarci apsolutno vrate u meč, i posle prvih 20 minuta imali su blago vođstvo 53:51.

Znali su gosti da će u drugo poluvreme morati da uđu sa dosta više energije kako bi stigli do pobede u utakmici osmog kola elitnog takmičenja.

Ipak, treću deonicu su otvorili katastrofalno, tri minuta nisu uspeli da postignu koš, a onda se u jednom momentu igra Parnog valjka rasplamsala.

Prednjačio je nestvarni Kaboklo koji je vratio svoj tim u život, pogađao je apsolutno sve novi centar Parnog valjka, pa je usledila rezultatska klackalica na semaforu do poslednje sekunde meča.

I u tim momentima, crno-beli nisu uspevali da pronađu pametno rešenje u napadu, dok je na scenu stupio Bolmaro koji je poenima u poslednjim sekundama odlučio pitanje pobednika.

Bajern - Partizan (94:85)

Dvorana: "BMW Park" (Minhen)

Sudije: Fernando Roša (Portugal), Tomislav Hordov (Hrvatska), Kristaps Konstantinovs (Letonija)

Partizan: Vukčević, Ledej 12, Avramović 4, Smailagić 5, Jaramaz 2, Naneli 14, Trifunović 10, Anđušić, Doužer 10, Ponitka, Kaminski 9

Bajern: Viler-Bab 8, Edvards 21, Bolmaro 9, Fransisko 17, Videman, Gifi 4, Vimberg 6, Ibaka 6, Heris, Branković 2, Gilespi 8, Buker 13

40. minut - Bolmaro zakucavanjem verovatno stavlja tačku na večerašnju utakmicu 91:85

39. minut - Doužer pogađa za 86:85

38. minut - Bolmaro sada pogađa sa poludistacne 86:81 Trener domaćeg tima Pablo Laso dobio je tehničku zbog negodovanja!

37. minut - Kakva drama, Partizan se vratio u igru! (84:81)

35. minut - Nova trojka Kabokla, sa istog mesta pogađa Brazilac po treći put! (82:78)

34. minut - Važnu trojku pogađa Kaboklo (76:70)

33. minut - Željko Obradović traži tajm-aut kako bi razmrdao svoju ekipu u neizvesnoj završnici

32. minut - Ne služi šut večeras Danila Anđušića! Iskusni košarkaš je promašio dva uzastopna šuta za tri poena

30. minut - Nova trojka Bajerna! (70:63)

28. minut - Zek Ledej postiže dva slobodna bacanja 65:57

27. minut - Novi poeni za Bukera, crno-beli su u velikom problemu 65:53 Kaboklo atraktivnim zakucavanjem prekida seriju domaćeg tima 65:55

25. minut - Bavarci prvi put večeras imaju dvocifrenu razliku 63:53

24. minut - Nova trojka za Bajern, ovoga puta je Edvards bio precizan, pa je to sada već +8 za Nemce (59:51)

21. minut - Počelo je drugo poluvreme u Minhenu i novi poeni za Bajern (55:51)

20. minut - Na liniji penala precizni Bavarci, a u poslednjim sekundama prvog poluvremena nije Avramović pogodio trojku (53:51)

19. minut - Ponovo je Smailagić na liniji penala, precizan je, a onda Nemci u kontri pogađaju trojku uz dodatan faul (49:49)

18. minut -  Kucanje Džejmsa Nanelija u kontri, potom dodatno slobodno bacanje ima Alen Smailagić, posle sjajne kontre (46:47)

17. minut - Vimberg pogađa važnu trojku za Bavarce, pa tako sada Bajern preokreće rezultat (42:41)

16. minut - Poeni za Bavarce uz faul i dodatno slobodno bacanje (39:41)

14. minut - Trojka Zeka Ledeja, pa onda precizan za dva i Edvards (36:41)

13. minut - Bavarci pogađaju novu trojku, ovoga puta Vimberg je precizan, dok na drugoj strani istu promašuje Alen Smailagić, potom uz faul precizan Edvards (34:38)

12. minut - U poslednjim sekundama Pi Džej Doužer pogađa važnu trojku za crno-bele! (28:38)

11. minut - U igri je i novopečeno pojačanje Partizana, Bruno Kaboklo, pogodio je uz faul (25:35)

Prva četvrina:

10. minut - Pljušte trojke na sve strane, Partizan ima prednost posle prve deonice (25:32)

9. minut - Džejms Naneli sjajan, crno-beli za sada dobro igraju ofanzivno (20:27)

8. minut - Novi poeni za Partizan, dobra igra crno-belih u napadu (20:25)

6. minut - Prvi tajm-aut na utakmici, crno-beli imaju minimalnu prednost (18:19)

5. minut - Naneli pogađa dodatno slobodno bacanje (12:16)

4. minut -Trojka za crno-bele, na drugoj strani uzvraćaju domaćini

2. minut - Posle laganog prodora kroz nemačku odbranu, Trifunović postiže lagane poene (3:4)

1. minut - Prve poene na meču postiže Ognjen Jaramaz! (0:2)

19.47 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici osmog kola Evrolige između Bajerna i Partizana. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Minhena.

Za više sportskih informcija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.