UBEDLJIVA POBEDA ATLANTE Bogdanović rešetao sa linije za tri poena, Hoksi razbili Vašington (VIDEO)

08:00 | 26-11-2023

Košarkaši Atlanta Houksa ubedljivo su slavili protiv ekipa Vašingtona na gostujućem terenu rezultatom 136:108

Bogdan Bogdanović
AP Photo

Utakmica između Atlante i Vašingtona bolje je počela za ekipu Atlante.

Predvođeni Hanterom, Houksi su izgradili ranu prednost 17:6.

Pre svega timskom igrom na drugom kraju terena, Vizardsi su ubrzo uspeli da smanje zaostatak i da gotovo anuliraju napore Atlante na početku meča.

Do kraja prve četvrtine, prednost Houksa bila je četiri poena razlike, pri rezultatu 34:30.

Na startu druge deonice videli smo novi ofanzivni nalet ekipe Atlante, kojoj nije trebalo dugo da na svoju stranu vrati dvocifrenu prednost.

U ovim trenucima svoje prve minute, a zatim i poene, zabeležio je reprezentativac Srbije Bogdan Bogdanović.

Vizardsi se ponovo nisu predavali, pa su novim naporima u napadu uspevali da priđu do minus tri, ali više od toga nisu mogli.

Trojkama Janga i Hantera u poslednjem minutu prvog poluvremena, Houksi su ponovo imali značajniju prednost na velikoj pauzi.

Atlanta je na poluvremenu vodila rezultatom 70:58.

Gde su stali u prvom, košarkaši Atlante su nastavili u drugom poluvremenu.

Serijom 10:3 Houksi otvaraju treću četvrtinu i ubrzo odlaze na najvećih plus 19.

Raspoloženog Treja Janga u stopu je pratio Bogdanović, koji je ima veliki doprins, pre svega stopostotnim šutom za tri poena.

UBIŠE JOKIĆA OD BATINA Najprljaviji igrač lige drži Srbina za ruku, oko njega su tri igrača, a sudije ćute (VIDEO)

Videlo se da su u ekipi Vašingtona već sredinom treće deonice odustali od ove utakmice, kada su na teren pušteni i mlađi, neiskusniji rezervisti.

Košarkaši Vašington Vizardsa ponovo su potonuli na minus 19 pred poslednjih 12 minuta košarke, pri rezultatu 107:78.

Na startu četvrte četvrtine Houksi su se popeli na plus 24 pri rezultatu 112:78.

Ekipa Atlante ove sezone, a pogotovo u poslednjih nekoliko utakmica, igra na jako veliki broj poena.

Vizardsi nisu pronalazili načina da se iole rezultatski vrate u meč i učine ga zanimljivim.

Čak i kada su sredinom poslednje deonice Houksi spustili ritam meča, to nije bilo dovoljno za Vašington da izbegnu debakl.

Atlanta je na kraju ubedljivo slavila rezultatom 136:108.

Houkse je predvodio Jang sa dabl-dabl učinkom (26 poena, 10 asistencija). Pratio ga je Bogdanović sa 15 poena, tri skoka i jednom asistencijom Bogdan je imao 3/3 za tri poena, odnosno 6/9 iz igre.. Na drugoj strani, Batler je upisao 13 poena.