PARTIZAN RAZMONTIRAO ČAČANE Crno-beli kontrolisali čitav meč u Areni, ubacili Borcu preko 100 poena i odigrali najbolju partiju u sezoni

21:42 | 27-11-2023

Košarka 0

Utakmica devetog kola ABA lige bila je neizvesna samo tokom prvih osam, devet minuta, pa je domaćin protiv Borca u "Štark Areni" zasluženo upisao i više nego ubedljiv trijumf - 101:56

KK Partizan
Aba liga Dragana Stjepanović

Cedevita Olimpija i Igokea su u arhivi, uskoro će biti i meč sa Čačanima, ali će makar na veče utisak biti i više nego pozitivan. Pobedom su crno-beli došli do učinka 6-3 i sada su rame uz rame sa ekipom Budućnosti na četvrtom i petom mestu.

Crno-beli su upisali šestu pobedu i prekinuli niz od dva poraza u regionu. Čačani su posle ovog kola na učinku 4-5.

Partizan je gotovo svih 40 minuta igrao veoma motivisano i koncentrisano, pa ubedljiva pobeda nije dolazila u pitanju. Borac je samo u jednom delu prve četvrtine bio ravnopravan rival, a crno-beli su u nastavku demonstrirali silu i razgalili oko 7.000 navijača u "Areni".

Tim Željka Obradovića je na taj način povećao samopouzdanje pred bitan meč u Evroligi protiv Panatinaikosa. Taj meč je na programu u četvrtak u Beogradu.

Vukčević je postigao 24 poena (6 trojki), po 13 su postigli Smailagić i Ponjitka, a 12 Doužer. Kod gostiju Segu je ubacio 16, a Birc 11 poena.

U narednom kolu u ABA Partizan gostuje FMP-u, a Borac dočekuje Budućnost.