ZVEZDA ODRŽALA ČAS KOŠARKE HRVATIMA U "ARENI" Crveno-beli ubedljivi protiv Cibone

20:39 | 03-12-2023

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cibonu rezultatom 84:56 u utakmici 10. kola ABA lige.

Zvezda - Cibona
Marko Metlaš

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Tobi sa 23 i Mitrović sa 11 poena.

Na drugoj strani, Proleta je upisao 13 poena.

Košarkaši iz Hrvatske imali su prednost 10:8 poenima Prolete, ali to je sve što je Cibona uspela da uradi na ovom meču.

Na kraju prve deonice, crveno-beli su imali prednost 21:16.

U nastavku je Crvena zvezda igrala u istom ritmu, pre svega predvođeni raspoloženim Tobijem.

KAKAV JE MAĐIONIČAR TEODOSIĆ Nestvarna asistencija za Mitrovića (VIDEO)

Sredinom druge četvrtine videli smo fantastičnu asistenciju Teodosića za Luku Mitrovića kojom je Zvezda otišla na plus 13 (34:21).

Nastavio je Teo da deli asistencije, a to je koristio Majk Tobi.

Zvezda - Cibona Marko Metlaš

Imao je i Jago Dos Santos svog učinka, tako da je njegovim poenima Zvezda na poluvremenu imala plus 17 (46:29).

Drugo poluvreme nije krenulo preterano efikasno, a krajem četvrtine, Teodosić postiže prve poene.

U poslednjoj četvrtini, Zvezda je rutinski odradila posao pobedivši 84:56.

Nakon ove utakmice, Crvena zvezda ima devet pobeda i jedan poraz, dok Cibona ima tri pobede i sedam poraza.

U narednom kolu, Crvena zvezda gostuje ekipi Mege, dok Cibona dočekuje Split.