22:02 | 07-12-2023

Velika pobeda "vukova"

KK Cibona
ABA liga/Ivana Dergez

Košarkaši Cibone savladali su Split rezultatom 81:73 u utakmici 11. kola ABA lige.

ZVEZDA ODRŽALA ČAS KOŠARKE HRVATIMA U "ARENI" Crveno-beli ubedljivi protiv Cibone

Podsetimo, domaći tim je pred ovaj meč smenio trenera, a umesto Jakše Vulića na klupu "vukova" seo je Bariša Krasić.

Split je odlično otvorio meč. Gosti su poveli 11:0. Domaći tim je uspeo da stigne prednost Splita, a na poluvremenu je bio egal - 41:41.

Nakon treće četvrtine, Cibona je imala plus sedam, a u trećoj četvrtini je bilo i 17 razlika i rutinski su priveli meč kraju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Aranitović sa 19 poena, dok je Mustapić dodao 15.

U ekipi Splita, Perković i Saliven su upisali po 13 poena.

Posle 11 kola, Cibona ima skor od četiri pobede i sedam poraza, dok Split ima tri pobede i osam poraza.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stanicu.