"KRALJU" KRUNA OSTALA NETAKNUTA Real deklasirao očajni Partizan

22:31 | 21-12-2023

Košarkaši Partizana poraženi su u Madridu od Reala sa 91:75 u utakmici 16. kola Evrolige

Partizan - Real
EPA-EFE/Kiko Huesca

Tako se crno-beli u Beograd iz Španije vraćaju sa polovičnim učinkom, pošto su pre dva dana savladali Valensiju.

Real je pokazao da je sa pravom glavni favorit da drugi put zaredom postane prvak Evrope i upisao je 15. pobedu, dok su crno-beli upisali poraz posle pet uzastopnih pobeda u eliti i sada su na skoru 9-7.

Odigrao je Partizan najslabiju utakmicu u sezoni i već na poluvremenu je bilo jasno da će "kraljevski" klub lako slaviti.

Prvu četvrtinu obeležio je neverovatni Džanan Musa koji je već posle uvodnih deset minuta bio dvocifren. Na drugoj strani jedini raspoloženi bio je Bruno Kaboklo. Vrlo brzo se razigrao Fakundo Kampaco i sa dve trojke doneo osetniju osetniju prednost Realu (22:14).

Mnogo izgubljenih lopti je Partizan imao u prvih 20 minuta, čak deset, što je omogućavalo Realu da dolazi do lakih poena, ali je na poluvremenu Partizan ipak imao donekle podnošljivih 12 poena minusa, bilo je 48:36 za Real.

U trećoj četvrtini na parketu je postojao samo jedan tim. Potpuno se raspala igra izabranika Željka Obradovića i Real je konstano imao 20 poena prednosti, u jednom trenutku je bilo čak +27.

Pogađali su domaći iz gotovo svih pozcija, a crno-beli su delovali prilično umorno.

Dobra stvar za Partizan jeste činjenica da su svoje minute odlično iskoristili Tristan Vukčević i Balša Koprivica koji su susret završili sa 12, odnosno 11 poena.

Najefikasniji u redovima Reala bio je Musa sa 23 poena, dok su Hezona i Poarje ubacili po 14. Na drugoj strani, osim Vukčevića i Koprivice istakao se Kaboklo sa 18.

U narednom kolu Real gostuje Asvelu, dok Partizan dočekuje Virtus.

Real - Partizan 91:75 (26:19, 22:17, 28:15, 15:24)

Hala: WiZink Centar (Madrid)

Sudije: Lotermozer, Bisang, Konstantinovs

Real: Ljulj 3, Kampaco 10, Kozer 9, Abalde, Musa 23, Hezonja 14, Tavareš 6, Poarje 14, Ndijaj 7, Fernandez 5

Partizan: Vukčević 12, Ledej 7, Koprivica 7, Panter 4, Smailagić 7, Jaramaz 2, Naneli 8, Anđušić, Doužer 2, Ponjitka 4, Kaminski, Kaboklo 18

40. minut - Kraj! Ubedljiva pobeda Reala!

38. minut - Trojka Hezeonje, Real vodi 87:66 na nešto više od dva minuta pre kraja.

37. minut - Mario Hezonja pogađa u tranziciji, a Vukčević maksimalno koristi minutažu.

36. minut - Tristan Vukčević pogađa trojku i ima deset poena.

34. minut - Sve je ovde odavno rešeno, ostaje samo da se vidi koji će biti konačan rezultat.

33. minut - Nova trojka za Real koji ima 23 poea prednosti.

32. minut - Pogađa Fernandez uz zvuk sirene. Ili ipak ne? Sudije su vraćale snimak unazad i procenile da je vreme isteklo. Međutim, promašuje Jaramaz na drugoj strani. Partizan nikako da smanji zaostatak. Umesto toga, Real je samo povećava.

31. minut - Smailagić smanjuje na 76:53.

30. minut - Kraj treće deonice, Real vodi 76:51

29. minut - Ponovo je pukla odbrana Partizana i Poarje zakucava.

28. minut - Džanan Musa pogađa još jednu trojku.

27. minut - Potpuna dominacija prvaka Evrope, košarkaši Partizana deluju kao da jedva čekaju da se završi utakmica.

26. minut - Pogađa Kampaco oba bacanja, Real vodi 65:44! Potpuno se raspala igra Partizana.

25. minut - Ndijaj pogađa za tri, Real na +18! Partizanu preti katastrofa.

24. minut - Naneli se lepo snalazi i poentira, uzvraća Kampaco.

23. minut - Nastavlja Musa tamo gde je stao u prvom poluvremenu, Real održava dvocifrenu prednost. Ndijaj pogađa uz faul.

22. minut - Tavareš ponovo dominira u reketu, a Kaboklo postiže drugu trojku u nizu!

21. minut - Naneli izblokiran na startu treće deonice, Kozer pogađa trojku, Real je na +15. Vraća Kaboklo trojku, već tri je postigao.

20. minut - Poluvreme, Real vodi 48:36!

19. minut - Vukčević pogađa oba bacanja.

18. minut - Ponovo olako Partizan gubi loptu i Hezonja to kažnjava novom trojkom. Fina rola Vukčevića koji je sakupio pet poena. A, onda Rudi postiže novu trojku.

17. minut - Sada se i Naneli upisao u strelce, a onda Smailagić dolazi do poena u tranziciji, Partizan na -10 i Mateo odmah reaguje tajm-autom.

16. minut - Pokušava Partizan da uhvati priključak, Ponitka dolazi do prvih poena.

15. minut - Nekoliko loših napada Reala u nizu, ali i dalje imaju veliku prednost.

14. minut - Trojka Tristana Vukčevića, Partizan na -16.

13. minut - Previše izgubljenih lopti košarkaša Partizana, Ljulj pogađa trojku, raste prednost Reala.

12. minut - Nije Musa pogodio dodatno bacanje, ali posle ofanzvnog skoka ponogo pogađa uz faul. Ovoga puta siguran i sa linije penala. Ništa košarkaši Partizana sada ne mogu da odbrane.

11. minut - Hezona poentira u tranzciji, a onda i Musa uz faul posle sjajnog pasa Rodrigeza. Partizan nije realizovao dva napada i ima 11 poena zaostatka, Obradović mora da zove tajm-aut.

10. minut - Panter se prošetao kroz odbranu Reala. Kraj prve četvrtine, Real vodi 26:19

9. minut - Tavareš zakucava posle asistencije Argentinca i prvak Evrope po prvi put ima dvocifrenu prednost. Druga trojka Kabokla. Ponovo Tavareš dolazi do lakih poena.

8. minut - Razigrao se Kampaco i pogodio novu trojku, Real vodi 22:14.

7. minut - Kampaco pogađa trojku, Real ide na +7, 19:12. Idemo na prvi tajm-aut.

6. minut - Kaboklo poentira posle ofanzivnog skoka, a Musa zakucava u kontri.

5. minut - Kozer pogađa za tri, Doužer se upisuje u listu strelaca, a Musa nastavlja da zatrpava koš Partizana.

4. minut - Sada Musa postiže trojku, svih sedam poena za Real je on dao, ali uvraća Ledej na drugoj strani.

3. minut - Tavareš ne pogađa za dva, ali Musa dolazi do koša nakon ofanzivnog skoka.

2. minut - Izgubljena lopta za Real, Bruno Kaboklo pogađa trojku, Partizan vodi 5:2.

1. minut - Džanan Musa dolazi do lakih poena u prvom napadu, uzvraća Zek Ledej.

20.00 - Prošle sezone Real je u plej-ofu savladao Partizan sa 3:2 posle preokreta, pa će crno-beli pokušati sada da se osvete kraljevskom klubu.

19.24 - I Partizan je u odličnoj formi, pošto je slavio na poslednjih pet mečeva u elitnom takmičenju i ima učinak od devet pobeda i šest poraza.

19.22 - Evroliga je ove sezone prilično ujednačena, a jedini tim koji se izdvojio je Real Madrid. Kraljevski klub je ubedljivo prvi sa skorom 14-1

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 16. kola Evrolige u kojoj se sastaju Real i Partizan. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Madrida.