PANATINAIKOS BOLJI OD "MANEKENA" Skroman učinak srpskih košarakaša u pobedi Olimpijakosa

23:40 | 22-12-2023

U svih šest utakmica viđeno je šest pobeda gostiju

KK Panatinaikos
EPA-EFE/Panagiotis Moschandreou

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su na gostovanju ekipu Olimpije iz Milana rezultatom 76:68.

SLUKAS MVP 14. KOLA EVROLIGE 12 asistencija i rekord karijere

POVRATAK Ataman dobija veliko pojačanje

Nakon izjednačene borbe u prvom poluvremenu, na semaforu je bio rezultat 41:41.

U nastavku je grčki tim odigrao bolje treću četvrtinu dobivši je rezultatom 18:15, da bi poslednju četvrtinu PAO dobio rezultatom 17:12.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nan sa 17 poena, dok je Lesor postigao poen manje.

U ekipi Milana, Šilds je postigao 13, dok je Vojtman ubacio 12 poena.

Posle ove utakmice, Panatinaikos je na skoru devet pobeda i sedam poraza, dok je Olimpija iz Milana na skoru šest pobeda i deset poraza.

Olimpijakos je na gostovanju pobedio Asvel rezultatom 85:73.

U pobedničkom timu, Kenan je bio najefikasniji sa 19 poena, Piters je ubacio 17, dok je Vilijams Gos ubacio 11.

Petrušev je postigao četiri poena uz tri skoka i jednom asistencijom, dok je Milutinov bio bez poena.

U ekipi Asvela istakao se Li sa 16 poena.

Nakon ove utakmice, Olimpijakos je na 11. mesu sa osam pobeda i isto toliko poraza, dok je Asvel poslednji sa samo dve pobede i 14 poraza.

Fenerbnahče je na gostovanju bio bolji od Albe rezultatom 91:82, dok je Monako bio bolji od Bajerna rezultatom 91:80.