23:03 | 29-12-2023

Košarkaši Monaka upisali su desetu pobedu u Evroligi savladavši u petak na svom parketu Barselonu u duelu 17. kola

KK Barselona
EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Barseloni je ovo tek šesti poraz u sezoni, ali četvrti u poslednjih šest utakmica.

Ekipa Saše Obradovića slavila je ubedljivu pobedu rezultatom 91:71 (27:15, 20:21, 20:16, 24:19).

Monako je mnogo bolje ušao u utakmicu i imao je 12 poena prednosti nakon prve četvrtine.

Nije popuštao domaćin ni u nastavku, a prednost je samo rasla kako je meč odmicao. Nije u ovom duelu bilo nikakve neizvesnosti.

Najbolji u Obradovićevom timu bili su Džejms sa 20 poena, Dialo sa poenom manje i Blosomgam koji je dodao 11.

U ekipi Barselone su bolji od ostalih bili Parker sa 15 poena, Nikola Kalinić sa deset uz pet skokova i Para sa takođe deset poena.