JOKIĆ SA POLA SNAGE DO NOVOG DABL-DABLA Denver brutalnom četvrtinom "zgazio" Šarlot

05:30 | 02-01-2024

Košarkaši Denvera bez većih problema su izašli na kraj sa Šarlotom i pobedili rezultatom 111:93 (24:18, 25:31, 40:17, 22:27).

Nikola Jokić
AP Photo/David Zalubowski

Iako na poluvremenu ni pola koša nije delilo dva tima, Nagetsi su u trećoj deonici odradili fenomenalan posao, postigli 40 poena i rešili pitanje pobednika.

Poklopilo se buđenje ekipe iz Kolorada sa buđenjem Nikole Jokića koji je prvo poluvreme završio sa dva poena i samo jednim šutem.

Srbin je u trećoj deonici bio znatno direktniji u napadu svog tima, meč je završio sa 13 poena, 11 skokova i šest asistencija uz šest pogođenih od ukupno sedam šuteva iz igre.

Na terenu je proveo 28 minuta, a u poslednjoj četvrtini nije bilo potrebe da ulazi u igru.

Džamal Marej je postigao 25 poena uz sedam asistencija, Majkl Porter Junior 22, a Aron Gordon, koji se vratio u tim nakon što ga je napao rotvajler čiji je vlasnik, dodao je 10 poena.

Sa druge strane, 26 poena Majlsa Bridžisa nije bilo dovoljno da se ozbiljnije ugrozi Denver.

Ekipa iz Kolorada sada ima 24 pobeda uz 11 poraza, dok je Šarlot na učinku 7:24.