PARTIZAN POTPISAO OTKAZ POCEKU Asvel zalutao u Evroligu, crno-beli ubedljivom pobedom napravili uvertiru za derbi

22:27 | 02-01-2024

Košarkaši Partizana pobedili su u Areni Asvel sa 90:77 u 18. kolu Evrolige.

Partizan - Asvel
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Tako su crno-beli napravili odličnu uvertiru za derbi koji se igra u četvrtak kada će domaćin biti Crvena zvezda.

Posle dva uzastopna poraza u elitnom takmičenju, crno-beli su se vratili pobedniči kolosek i vrlo verovatno potpisali otkaz Đanmarku Poceku, jer je Asvel ostao zakucan za dno tabele sa svega dve pobede.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već u prvom poluvremenu, jer se na odmor otišlo sa vođstvom Partizana - 50:31.

Nije se u igri Partizana večeras previše osetilo neigranje Zeka Ledeja, jer je Asvel zaista nedorastao za nivo Evrolige.

Kevin Panter je blistao na startu i već posle prve četvrtine ostvario dvocifren broj poena.

Partizan nije popustio ni na startu treće četvrtine, pogađali su Kaboklo i Anđušić, a razlika je brzo otišla na +29 (62:33).

Panter i drugovi su nastavili da nemilice zatrpavaju koš nejakog protivnika, a nakon 30 minuta igre rezultat je bio 69:45.

U četvrtoj četvrtini je došlo do velikog opuštanja u redovima Partizana, pa su gosti uspeli da koliko-toliko poprave utisak i ublaže poraz.

Uspeo je Asvel da dobije poslednji kvartal sa 32:21, ali se trijumf crno-belih nijednog trenutka nije dovodio u pitanje.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Panter sa 22 poena, dok se na drugoj strani istakao Skot sa 24.

PARTIZAN - ASVEL 90:77 (23:17, 27:14, 19:14, 21:32)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Perez, Fufis, Vilijus

Partizan: Smit 4, Vukčević 7, Koprivica 2, Panter 22, Smailagić 3, Jaramaz 11, Naneli 3, Anđušić 15, Doužer 2, Ponitka 4, Kaminski 8, Kaboklo 9.

Asvel: Skot 24, Li 8, Kaudi 6, Lovernj 6, Luvavu 9, Dalo, Džekson 11, Egbunu, Fal 3, Lajti 10, Ndaje, Jacov.

40. minut - Kraj! Ubedljiva pobeda Partizana!

38. minut - Trojka Anđušića za +16!

37. minut - Ponovo gosti prilaze na -15. Obradović ne toleriše opuštanje i zove tajm-aut.

35. minut - Evo pogotka i Balše Koprivice, na drugoj strani Asvel dolazi do nove trojke.

34. minut - Kaminski pogađa za dva pod faulom - 76:58. Promašio je dodatno bacanje.

33. minut - Primetno je veliko opuštanje kod košarkaša Partizana. Anđušić trojkom prekida seriju Asvela.

32. minut - Rastrčali su se sada i jedni i drugi.

31. minut - Lajti pogađa trojku. Pokušaće Asvel da koliko-toliko popravi utisak i ublaži poraz.

30. minut - Kraj treće četvrtine, Partizan vodi 69:45!

28. minut - Kaudi je poludeo jer ga je Naneli odgurnuo. Nesmotren potez Amerikanca koji je namerno odgurnuo protivnika koji ima pravo i razlog da se ljuti. Sudije će pogledati snimak kako bi odlučile da li je faul običan ili nesportski.

27. minut - Panter probija odbranu za 19. poen - 66:36. Skot smanjuje - 66:38. Panter pogađa novu trojku - 69:38. Skot smanjuje na 69:40.

26. minut - Razigrao se i Anđušić, njegov novi poen - 64:33. Kaudi smanjuje trojkom na 64:36.

24. minut - Mučno je gledati katastrofalni Asvel koji je zaluteo u Evroligu.

23. minut - Trojka Kabokla, raste prednost Partizana!

22. minut - Panter pogađa dvojku - 52:33. Vukčević u kontri zakucava - 54:33.

21. minut - Poenima Lovernja počinje drugo poluvreme.

20. minut - Nova trojka Pantera! Poluvreme, Partizan vodi 50:31!

19. minut - Kevin Panter dolazi do poena posle dugo vremena, Partizan je na +20!

18. minut - Kaminski dolazi do petog poena. Katastrofalnu odbranu igraju gosti.

17. minut - Trojku postiže Alen Smailagić. Rapsodija crno-belih - 41:24! Luvavu vraća trojku.

16. minut - Pri Partizanovom vođstvu 38:23, Frenk Kaminski nastavio je da prigovara arbitrima i zbog toga je kažnjen tehničkom. Stanje na terenu je takvo da crno-beli neće imati veći problem zbog ove odluke sudija

15. minut - Jaramaz pogađa osmi poen - 36:23.

13. minut - Trojka Nanelija, Partizan je na +12!

12. minut - Skot poentira iz ofanzivnog skoka - 28:19.

11. minut - Jaramaz trojkom otvara drugu četvrtinu - 26:17. Jaramaz ponovo precizan - 28:17. Njegov šesti poen i tajm-aut za Poceka.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Partizan vodi 23:17.

9. minut - Džekson pogađa trojku, gosti prilaze na -1. Obradović zove tajm-aut.

8. minut - Panter postiže svoju drugu trojku, već je dvocifren - 18:10. Fal je precizan - 18:12.

7. minut - Kaboklo pogađa za 13:8. Ponovo Kaboklo - 15:8. Lovernj zakucava - 15:10.

5. minut - Panter veoma raspoložen na startu utakmice, već ima sedam poena. Doužer poentra sa polu-distance.

4. minut - Li pogađa trojku iz velike daljine, Ponitka ne uspeva da vrati.

3. minut - Ponitka se upisao u strelce posle poena u tranzicji.

2. minut - Trojka Kevina Pantera, Partizan vodi 5:1! Dobar početak crno-belih.

1. minut - Doužer nije ni dobacio pri šutu za tri. Fal polovičan sa linije penala, a onda Panter pogađa za dva.

19.55 - Trener Asvela Đanmarko Poceko vrlo lako bi mogao da ostane bez posla posle večerašnje utakmice.

19.43 - Šampin ABA lige kuburi sa kadrovskim problemima. Željko Obradović sigurno neće moći da računa na Uroša Trifunovića i Aleksu Avramovića i Zeka Ledeja.

19.39 - U prvom ovosezonskom meču ovih timova Partizan je slavio sa 88:62.

19.37 - Crno-beli su u seriji od dva uzastopna poraza u Evroligi i sada imaju idealnu priliku da se vrate na pobednički kolosek.

19.35 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 18. kola Evrolige u kojoj se sastaju Partizan i Asvel. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.