VELIKI BREJK ZVEZDE U ISTANBULU Crveno-beli na pogon sjajnog Bolomboja srušili Fener i u dobrom raspoloženju dočekuju evroligaški "derbi!"

20:44 | 02-01-2024

Košarkaši Crvene zvezde pobedili Fenerbahče u 18. kolu Evrolige rezultatom

Top i Teo
ABA liga/Dragana Stjepanović

Odnos snaga na terenu je bio izjednačen, Zvezda se dobro držala u uvodnim minutima meča, Bolomboj je blistao pod košem Fenera, da bi domaćin preko Madara krajem prve i početkom druge deonice stigao od +10 (28:18). Uspeva Zvezda da se vrati - koš Nedovića, a onda serija Bolomboja i zaostatak je bio smanjen (28:22), ali samo na kratko. Jasikevičijus uzima tajm-aut i Fener uzvraća serijom 5:0 (33:24), nakon čega je usledila serija promašaja na obe strane koja je potrajala tri minuta.

Minut pred kraj druge četvrtine crveno-beli preko Hange hvataju priključak (33:31), a na odmor odlaze sa -1 (35:34).

Trojkama Biberovića i Vilbekina otvoreno je drugo poluvreme, Fenerbahče je igrao dosta čvršće u odbrani, pa su gosti bili u dvocifrenom minusu (51:40). Poslednji minut treće deonice doneo je izjednačenje (57:57) kojem je prethodilo atraktivno zakucavanje Bolomboja, a onda i serija faula Hejs-Dejvisa nad Gedraitisom koji je u par navrata bio precizan sa linije penala.

Poslednja četvrina donela je pravu dramu na parketu - Branko Lazić je "proradio" i Zvezda je serijom 11:0 stigla do preokreta (57:61). Dva minuta do kraja meča Miloš Teodosić pogađa trojku (67:76), te je trener Fenera prinuđen da uzme tajm-aut ne bi li samu završnicu uveo u kompletnu dramu. Igra turskog tima je u potpunosti stala, ništa nisu mogli da pogode, pa su crveno-beli zabeležili prvu pobedu u novoj 2024. godini.

Naredni meč, u okviru 19. kola Evrolige, Crvena zvezda igra protiv Partizana u četvrtak 4. januara od 20.00 časova u beogradskoj "Areni".

Fenerbahče - Crvena zvezda (76:85)

Dvorana: "Ulker Sports Arena" (Istanbul)

Crvena Zvezda: Lazarević, Teodosić 6, Hanga 12, Davidovac, Ilić, Lazić 8, Simonović, Tobi 3, Bolomboj 24, Nedović 7, Gedraitis 19, Dos Santos 2, Topić, Gilespi

Fenerbahče: Motli 11, Vilbekin 14, Sanli 3, Papajanis, Mahmutoglu, Hejs Dejvis 21, Biberović 4, Gudurić 3, Dorsi 8, Kalates 2, Madar 8, Sestina 2

39. minut - Novi poeni Hejsa Dejvisa (69:79)

38. minut - Miloš Teodosić pogodio trojku, možda i odlučujuću na ovom meču! (67:76)

36. minut - Novi poeni Motlija, Zvezda i dalje vodi (65:71)

34. minut - Trojka Nedovića! (63:69)

33. minut - Sjajno kucanje Tobija, mora da reaguje tajm-autom Jasikevičijus! (60:66)

32. minut - Branko Lazić postiže poene, Zvezda povećava prednost, a onda nova trojka Branka Lazića (60:64)

31. minut - Jago postiže poene, vode crveno-beli! (57:59)

30. minut - Egal na očekuje u nastavku

28. minut - Trojka Branka Lazića! (55:50)

27. minut - Sjajan prodor Bolomboja, a onda noava trojka

26. minut - Fauliran je Motli, pogodio je jedno slobodno bacanje (52:43)

25. minut - Trojka Adama Hange jako važna za crveno-bele! (51:43)

24. minut - Nova trojka Skotija Vilbekina! (46:38)

23. minut - Ofanzivni skok Motlija i novi poeni za Fener (43:37)

22. minut -  Hanga za tri poena! (41:37)

21. minut - Poeni Biberovića na startu treće deonice, a onda i Vilbekin precizan (41:34)

20. minut - Veliki povratak Zvezde na kraju prvog poluvremena! (35:34)

18. minut - Poeni mladog Topića u kontri (33:29)

17. minut - Bolomboj pogodio jedno od dva slobodna bacanja (33:25)

14. minut - Dorsi pogodio trojku, mora da reaguje tajm-autom Jasikevičijus (33:24)

12. minut - Novi poeni za Bolomboja, smanjuje Zvezda razliku (28:24)

11. minut - Osmi poen nekadađšnjeg igrača Partizana, Jama Madara (28:18)

10. minut - Madar pogađa trojku za +7 Fenera! (23:16)

9. minut - Jam Madar postiže nove poene za istanbulski tim sa linije penala (20:16)

8. minut - Na liniji penala je Hajs Dejvis, precizan je oba puta, a  potom i Giedraitis pogađa, njegov osmi poen (17:16)

7. minut - Precizan sa poludistance Skoti Vilbekin (15:14)

6. minut - Novi poeni za Bolomboja, dobra igra crveno-belih na početku meča! (11:13)

5. minut - Trojka Hajsa Dejvisa, a onda ponovo Giedraitis pogađa svoju drugu trojku! (10:11)

4. minut - Ali, na drugoj strani uzvraća i Giedraitis trojkom za crveno-bele! (7:8)

3. minut - Trojka Vilbekina! (7:3)

2. minuta - Utakmica je počela, Fener ima minimalnu prednost (4:2)

17.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 18. kola Evrolige između Fenerbahčea i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa Bosfora.