CRNO-BELI SE VRATILI IZ MRTVIH Partizan gubio 24 razlike, preokrenuo i pobedio Makabi u Areni

22:38 | 12-01-2024

Košarkaši Partizana pobedili su Makabi iz Tel Aviva sa 88:79 (11:29, 25:23, 31:15, 21:12) u meču 21. kola Evrolige.

KK Partizan
Tanjug/Marko Đoković

Partizan je katastrofalno otvorio utakmicu, Makabi je vodio 16:0, 27:9 i 39:15. Iako je bilo minus 24, navijači Partizana nisu odustajali od podrške i "gurali" su ekipu napred.

Na poluvremenu je bilo 52:36 za goste. Sredinom treće deonice Partizan je prišao na minus pet (51:56), a u 28. minutu je izjednačio na 60:60. Po okončanju treće deonice bilo je 67:67.

KK Partizan Tanjug/Marko Đoković

Na startu četvrte četvrtine zbog druge nesportske greške van terena je morao Džejms Naneli. Osam minuta pre kraja bilo je 75:69 za Partizan posle dve vezane trojke Alena Smailagića i Ognjena Jaramaza.

Na 5.35 bilo je 80:71, a u poslednji minut ušlo se sa 84:79 za Partizan.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Pi Džej Doužer sa 23 poena, Naneli je dao 20, a Bruno Kaboklo 11. Kod Makabija je najefikasniji bio Vejn Boldvin sa 19 poena, Roman Sorkin je dao 14.

U narednom kolu Partizan gostuje Panatinaikosu.

PARTIZAN - MAKABI 88:79 (11:29, 25:23, 31:15, 21:12)

Hala: Beogradska arena

PARTIZAN: Smit, Ledej, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kabolko.

MAKABI: Klivlend, Veb, Braun, Boldvin, Menko, Sorkin, Dibartolomeo, Rivero, Koen, Nibo, Blat, Polson.

40. minut - Imao je Makabi tri napada i tri promašene trojke, nije uspeo da pogodi i vrati se u igru. Ledej pogađa jedno od dva bacanja i stavlja tačku na meč.

38. minut - Doužer za dva nakon serije promašaja na obe strane. Odgovara Boldvin. Nakon toga nesportski faul Smailagića i Veb pogađa oba penala.

35. minut - Panter za dva i sada je već velikih "plus devet".

34. minut - Sorkin prekida period igre bez poena gostiju, a onda Doužer za tri. Sve polazi od ruke igračima Partizana u drugom poluvremenu.

32. minut - Smailagić za tri i Partian ponovo ima najvećih "plus tri". Nakon toga i Jaramaz pogađa trojku.

31. minut - Nesportki faul Nanelija, drugi na meču i ovo je kraj utakmice za najboljeg igrača Partizana na večerešnjoj utakmici. Pogodio je Boldvin oba penala. Smailagić na drugoj strani popravlja sopstveni promašaj.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Posle gotovo 30 minuta Partizan prvi put vodi na meču. Ledej poentira uz faul. Siguran i sa dodatnog penala. Za kraj prve deonice Boldvin pogađa.

28. minut - Trojka Ledeja, a onda i poeni Nanelija i Partizan se vraća na rezultatski egal! Nakon toga poeni Sorkina na jednoj, pa Kabokla na drugoj strani.

27. minut - Nije pao Partizan nakon nesmotrenosti, Trifunović pogađa trojku. Nakon toga tehnička greška Veba i poen sa penala Nanelija.

26. minut - Trojka Nanelija i sada je samo pet razlike. Nakon toga nesportski faul Nanelija i četiri poena u jednom napadu za goste.

25. minut - Naneli za dva i evo Partizana na 10 razlike posle dužeg vremena. Makabi u ozbiljnom padu čim je stao šut. Nakon toga prodor i poeni Nanelija. Nastavlja se serija domaćih.

24. minut - Kaboklo pogađa za dva nakon ofanzivnog skoka i smanjuje na "minus 12".

23. minut - Boldvin za dva posle prodora.

22. minut - Dva poena za Trifunović, a onda i Jaramaz, a Sorkin donosi prve poene Makabiju u drugom poluvremenu.

POLUVREME!

20. minut - Trifunović pogađa uz faul, a upisuju se i dva poena jer je Sorkin povukao mrežicu. Pogađa i dodatno bacanje. Partizan je uspeo da prepolovi prednost gostiju. Trojkom Blata Makabi uspeva da odgovori, ali je poentirao i Naneli, a onda Blat novom trojkom označava kraj prvog dela igre.

19. minut - Naneli dolazi do ofanzivnog skoka i poena, a Rivero odgovara na drugoj strani.

18. minut - Trojka Nanelija u kontri i Partizan uspeva da smanji na 15 razlike. Do nedavno je bilo 24.

17. minut - Doužer hvata ofanzivni skok nakon promašenog penala i pogađa za dva, ali odgovara Sorkin.

15. minut - Doužer za dva i novi poeni za Amerikanca, serija 5:0 domaćih. Boldvin odgovara trojkom.

14. minut - Trojka za Partizan stiže preko Nanelija.

13. minut - Klivlend za tri. Nastavlja se agonija crno-belih, sada je 24 razlike. Doužer ponovo smanjuje. Od 15 poena, on je postigao 10. Klivlend brzo odgovara na drugoj strani.

12. minut - Rivero pogađa uz faul, ali promašuje dodatno bacanje. Doužer je jedini raspoložen u Partizanu.

11. minut - Veb trojkom otvara drugu deonicu.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Dibartolomeo pogađa trojku i povećava razliku na 18 poena. Smailagić odgovara laganim poenima, a Klivlend dolazi do promašaja i zakucava za kraj prve deonice.

9. minut - Ponovo Doužer, sada nakon ofanzivnog skoka.

8. minut - Dibartolomeo za dva, a onda Doužer odgovara.

7. minut - Sorkin prekida seriju poenima sa distance, a onda Boldvin za tri. Odgovaraju gosti serijom 0:5.

6. minut - Sorkin sada popravlja sopstveni promašaj i poentira. Posle pet i po minuta prve poene za Partizan donosi Kaboklo za tri. Nakon toga Doužer najbrži u kontri.

4. minut - Nibo pogađa uz faul, siguran i sa dodatnog bacanja za 0:14.

3. minut - Nastavlja se serija Makabija, poeni Sorkina, pa onda ponovo Braun.

2. minut - Kontra i trojka Lorenca Brauna za seriju gostiju na startu meča. Nkon toga novi promašaj crno-belih i ponovo Braun, sada za dva.

1. minut - Prvi poeni na meču za Džoša Niba koji zakucava.

20.30 - Utakmica je počela! Prvi napad ima Partizan.

19.40 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 21. kola Evrolige između Partizana i Makabija iz Tel Aviva. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja iz glavnog grada Srbije.