ADETOKUMBO BOLJI OD DONČIĆA Milvoki gubio 25 razlike, vratio se i pobedio Dalas (VIDEO)

07:40 | 04-02-2024

Košarkaši Milvokija savladali su ekipu Dalasa posle velikog preokreta rezultatom 129:117

Luka Dončić
AP Photo

Susret Dalasa i Milvokija doneo je i priliku da snage odmere dva MVP kandidata, Luka Dončić i Janis Adetokumbo.

Obe ekipe su ušle oprezno u meč, bez velikih naleta na početku. Košarkaši Dalasa svojih prvih 15 poena postigli su preko šuta za tri poena, što im je omogućilo da povedu rezultatom 15:9.

Ipak, situacija na terenu bila je prilično izjednačena do sredine prve četvrtine kada su Baksi bili u minimalnom zaostatku.

Tada je usledila rapsodija ekipe Dalasa. Do kraja prve deonice, Maveriksi su napravili ogromnu seriju 27:4. Za ovaj nalet ekipe najzaslužniji su Dončić i Hardavej. Dalas je posle prvih 12 minuta košarke vodio rezultatom 44:22.

BOGDANOVIĆ I ATLANTA SRUŠILI GOLDEN STEJT Nestvarni Kari ubacio 60 poena, ali Houksi pobedili posle produžetka (VIDEO)

Na otvaranju druge četvrtine igralo se u mini serijama poena na obe strane, pa sve do pred kraj ovog perioda igre nije bilo većih promena u rezultatu.

U redovima Milvokija razigrali su se Adetokumbo i Lilard, dok je Dalas u prednosti držao Dončić, koji je ubacio više od pola poena svoje ekipe u drugoj deonici.

Ipak, osetio se pad u igri Maveriksa koji su košarkaši Milvokija uspeli da kazne u završnici prvog poluvremena. Oni su napravili svoju seriju 15:0 tokom koje je 10 poena ubacio Lilard.

Baksi su tako prišli na samo pet poena minusa na poluvremenu, pri rezultatu 60:65.