PARTIZANOVA TRAGEDIJA Bajern srušio crno-bele trojkom u poslednjoj sekundi za muk u Areni

22:42 | 08-02-2024

Košarkaši Partizana poraženi su u Areni od Bajerna sa 79:78 u 26. kolu Evrolige

Partizan - Bajern
Marko Metlaš

Crno-beli su tako upisali peti uzastopni poraz i sada su na skoru 12-14 u elitnom takmičenju, dok je Bajernu ovo bila 11. pobeda.

Trijumf Bavarcima doneo je Silvej Francisko trojkom na sekund pre kraja! Kevin Panter je uspeo da uputi šut za pobedu posle tajm-auta, ali nije pogodio.

Obe ekipe ušle su maksimalno motivisano i raspoloženo u meč, i jedni i drugi košarkaši bili su raspucani u početku, te smo do samog kraja gledali rezultatsku klackalicu na semaforu.

Kaminski je održavao crno-bele u životu u prvom poluvremenu, svojim trojkama je "olakšavao posao" svom timu, ali Bavarci nisu želeli tek tako da se predaju.

Partizan je u drugom poluvremenu stekao dvocifrenu prednost i vodio 59:49 i delovalo je tada da "parni valjak" ide ka rutinskoj pobedi.

Ipak, već do kraja treće deonice gosti uspevaju da uhvate priključak i priđu na -4.

Mučili su se i jedni i drugi u napadu od početka čletvrte deonice i tek posle dva i po minuta igre Jaramaz je bio taj koji je postigao prve poene, za 65:59 u korist Partizana.

Vajler-Beb je uzvratio trojkom na drugoj strani, a Partizan se i dalje mučio u napadu i Ibaka na oko šest minuta do kraja pogađa za 66:64.

Partizan - Bajern Marko Metlaš

Kapiten Panter u tim trenucima postiže poene koji su bili preko potrebni ekipi Partizana za 70:65, a Ibaka je pritom udario Kaminskog u predelu rebara, bez dosuđenig faula.

Fransisko ne da Partizanu da se odvoji, vezao je još pet poena, a onda asistirao za Ibaku i Bajern stiže do izjednačenja na 72:72!

Reagovao je Obradović tajm-autom posle kog Doužer poentira uz velike zasluge Kaminskog u skoku. Gosti ne koriste naredni napad, a Doužer na drugoj strani još jednom poentira i Partizan je vratio četiri poena prednosti sa poluvremena - 76:72!

Posle tajm-auta gostiju, Ibaka je iznudio faul na minut pre kraja, sa linije penala je bio precizan i smanjio je na 76:74. Utakmica je ušla u dramatičan finiš!

Doužer i Kaminski sjajno sarađuju u narednom napadu Partizana, Kaminski stiže do prvih poena u drugom poluvremenu i crno-beli su poveli sa 78:74.

Pablo Laso je reagovao još jednim tajm-autom, a Fransisko je na 42 sekunde do kraja iznudio dva slobodna bacanja. Pogodio je oba i smanjio na 78:76.

Panter na drugoj strani ne pogađa trojku, a Fransisko preko Kaminskog pogađa trojku za šok u ''Areni'' - 78:79!

Kevin Panter je sa 22 poena bio najefikasniji u ekipi Partizana, Kaminski je upisao 14, uz sedam skokova, a Doužer i Naneli po 10.

Kod gostiju Fransisko 20, Ibaka 14 poena.

PARTIZAN - BAJERN 78:79 (23:26, 22:15, 18:18, 15:20)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Roha, Peruđa, Racis

Partizan: Smit, Avramović 3, Ledej 5, Koprivica 2, Panter 22, Smailagić 2, Naneli 10, Doužer 10, Ponjitka, Kaminski 14, Kaboklo 2, Jaramaz 8

Bajern: Vejler Bab 9, Francisko 20, Edvards 12, Gifaj 2, Radončić 2, Bonga, Bolmaro, Lučić 3, Obst 6, Ibaka 14, Haris, Branković 11.

Kraj! Poraz Partizana, Panter nije pogodio za tri!

40. minut - Doužer proigrava Kaminskog koji dolazi do lakih poena, Partizan vodi 78:74 na 50 sekundi do kraja.

Panter ne pogađa trojku, Francisko je pogodio i Bajern vodi 79:78 sekund pre kraja!

39. minut - Doužer daje zlata vredne poene posle ofanzivnog skoka. Bonga ne pogađa za tri! Ponovo Doužer! Vezao je četiri poena i verovatno izrastao u heroja utakmice!

38. minut - Ibaka donosi izjednačenje Bajernu, 72:72, Obradović zove tajm-aut!

37. minut - Faul u napadu pravi Avramović, Francisko siguran sa linije penala, 70:67!

36. minut - Kapiten kapitenski, Panter blista i dolazi do 22. poena.

35. minut - Pet minuta do kraja Partizan vodi 68:65! Čeka nas neizvesna završnica.

34. minut - Dobar napad Bajerna i laki poeni Ibake. Ali, tu je sjajni Panter koji dolazi do 20. poena.

33. minut - Jaramaz pogađa uz faul. Au, kako su ovo bilio važni poeni. Veb pogađa trojku, a Branković dobija tehničku zbog simuliranja.

32. minut - Mnogo nervoze i grešaka na obe strane u ovim momentima.

31. minut - Ni jedni ni drugi ne koriste prvi napad u četvrtoj deonici.

30. minut - Kraj treće deonice, Partizan vodi 63:59!

29. minut - Bonga promašuje oba bacanja, Doužer stiže do svog šestog poena.

28. minut - Trojka Bajerna koji prilazi na -7.

27. minut - Lučić i Naneli ušli su u verbalnu raspravu posle jednog duela ispod koša Bajerna

26. minut - Panter siguran sa linije penala, Partizan vodi 59:49.

25. minut - Sjajni Jaramaz na startu drugog dela, raste prednost Partizana, idemo na tajm-aut. Odlično igra odbranu Partizan, a onda Naneli pogađa trojku i crno-beli su po prvi put na +10!

24. minut - Razigrao se Panter i došao do 15. poena, Partizan na +5.

23. minut - Ibaja snažno zakucava, a onda Panter pogađa dugu trojku uz dosta sreće.

22. minut - Dva ofanzivna skoka Partizana u ovom posedu i napokon poeni Jaramaza. Gifaj pogađa dugu dvojku. Kaminski promašuje prvu trojku.

21. minut - Izgubljena lopta košarkaša Partizana u prvom napadu drugog poluvremena.

20. minut - Poluvreme, Partizan vodi 45:41!

19. minut - Pa, neverovatan je Frenk Kaminski, 4/4 za tri, Partizan vodi 45:39!

18. minut - Ali, tu je neverovatni Kaminski koji pogađa treću trojku iz isto toliko pokušaja.

17. minut - Gube loptu košarkaši Bajerna, ali Jaramaz ne pogađa za dva i propušta priliku da donese prednost Partizanu.

16. minut - Branković opet poentira, Bajern ponovo vodi 35:33. Nova trojka Kaminskog, opet je nerešeno. Zaista sjajan meč u Areni.

15. minut - Treći faul Ibake, ovo je odlična vest za Partizan.

14. minut - Aleksa Avramović vraća trojku! Trojka Kaminskog za eksploziju u Areni, nerešeno je - 33:33

13. minut - Zek Ledej pogađa za dva. Mini serija crno-belih, Partizan je na -3. Trojka Obsta, Bajern održava prednost.

12. minut - Panter je fauliran na šutu za tri, pogodio je dva penala.

11. minut - Naneli ne pogađa za dva, nije precizan ni Francisko, ali Obst daje trojku posle ofanzivnog skoka Bonge.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Bajern vodi 26:23.

9. minut - Trojka Pantera kojom prekida seriju gostiju. Odličan meč gledamo u Areni. Naneli beleži svoj sedmi poen.

8. minut - Duga dvojka Pantera, a onda Veb pogađa za tri. Bajern vodi 21:16.

7. minut - Kaboklo ne pogađa, Edvards dolazi do brzih poena u tranziciji.

6. minut - Idemo na prvi tajm-aut, Partizan vodi 14:11. Nova trojka Edvardsa kojom je prekinuta serija Partizana.

5. minut - Serija Partizana 6:0 nakon zakucavanja Smailagića u kontri.

4. minut - Edvards postiže trojku, raspucani su i jedni i drugi za sada 8:8. Trojka Lučića i gosti vode 11:8.

3. minut - Kaboklo se upisao u strelce posle ofanzivnog skoka.

2. minut - Trojka Panera, Partizan šuterski odlično otvara meč.

1. minut - Bajern nije iskoristio prvi napad, baš kao ni košarkaši Partizana. Rampa Smailagića, a onda trojka Nanelija!

20.25 - Obradović na ovom meču ne računa na Trifunovića, Anđušića i Vukčevića.

19.45 - Obradović pred duel:

Bajern je veoma dobra ekipa, trenutno druga najbolja skakačka u napadu, treći su po defanzivnom i odatle sve počinje. U poslednjih pet minuta Bajern izuzetno dobro šutira za tri poena. Negde su na 40 odsto timski. Sve utakmice koje je dobio, ekipa je bila na tim procentima. Ubacili su 12 šuteva u proseku za tri kada su dobijali, a kada su gubili bili su na sedam – osam. I to je nešto jako bitno. Pripremajući utakmicu, vodili smo računa o tome i radićemo sve kako bismo ih sveli na te proseke koji su bili takvi, kakvi su bili kada su gubili.

19.27 - U Minhenu je ove sezone bilo 94:85 za Bajern.

19.23 - U centru pažnje biće i Vladimir Lučić koji će po prvi put igrati u Areni protiv svog bivšeg kluba koji je napustio 2013. godine.

19.21 - Partizan je 11. na tabeli sa skorom 12-13, dok je Bajern 15. sa deset pobeda i 15 poraza.

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 26. kola Evrolige u kojoj se sastaju Partizan i Bajern. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.