SRBIJA JE U POLUFINALU! Orlovi gubili 24 razlike od "kengura", napravili nestvaran preokret i boriće se za medalju na Olimpijskim igrama

16:41 | 06-08-2024

OI24 0

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Australiju posle produžetka i plasirala se u polufinale Olimpijskih igara (95:90)

košarkaška reprezentacija Srbije

Košarkaši Srbije plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara u Parizu, pošto su danas u četvrtfinalu posle produžetka pobedili Australiju rezultatom 95:90 (82:82) iako su sredinom prvog poluvremena gubili 24 razlike.

Australija je mnogo bolje otvorila utakmicu i posle 10 minuta, predvođena tandemom Peti Mils (12 poena) - Džoš Godi (osam) imala je velikih plus 14 - 31:17. Početkom druge deonice Australija je imala rekordnih plus 24 - 44:20. Na poluvremenu je posle serije Srbije u finišu druge deonice bilo 54:42 za Australiju.

Srbija je predvođena kapitenom Bogdanom Bogdanovićem velikom serijom u trećoj četvrtini povela u 25. minutu (61:60), a u poslednjih 10 minuta ušlo se sa 67:65 za "orlove". Povela je Srbija 73:67, ali je Australija uzvratila mini serijom 5:0. U poslednja tri minuta ušlo se rezultatom 78:78.

Vasilije Micić je devet sekundi pre kraja dao jedno od dva slobodna bacanja za 82:80 za Srbiju. Mils je dve sekunde pre kraja izjednačio na 82:82, a Bogdanović sa više od pola terena nije uspeo da pogodi trojku pa je meč otišao u produžetak. Srbija je mini serijom Nikole Jokića 25 sekundi pre kraja produžetka povela 93:90. Australija zatim nije iskoristila napad, a Bogdanović je dao oba bacanja za konačnih - 95:90.

Kod Srbije je najefikasniji bio Nikola Jokić sa 21 poenom, uz 14 skokova i osam asistencija. Bogdan Bogdanović je dao 17 poena, Vasilije Micić 14, Marko Gudurić i Ognjen Dobrić po 11, a Aleksa Avramović 10. Mils je predvodio Australiju sa 26 poena, Gidi je dao 22, a Džek Mekvej 13.

Srbija je meč odigrala bez prehlađenog Nikole Jovića.

Košarkaši Srbije će u četvrtak u polufinalu OI igrati protiv pobednika meča Sjedinjene Američke Države - Brazil.

Srbija - Australija (95:90)

Hala: Bersi, (Pariz)

Sudije: Hoan Roso (Francuska), Hulio Anaja (Panama) i Vojčeh Liška (Poljska)

Srbija: Plavšić, Petrušev, Bogdanović, Marinković, Dobrić, Micić, Gudurić, Jokić, Davidovac, Avramović, Milutinov

Australija: Danijels, Gidi, Mils, Grin, Ingls, Delavedova, Egzum, Lendejl, Kej, Mekvej, Magnej, Rit.

Produžetak:

4. minut - Važan poen Jokića!

3. minut - Bogganović pogađa sa jedne noge, kako bitni poeni! (87:87)

2. minut - Ponovo je nerešeno! (85:85) Lako pogađa Rit (85:87)

1. minut - Trojkaaaa Dobrića! (85:82)

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kakva drama u završnici!

39. minut - Ponovo taj Gidi kad je važno! (81:80)

38. minut - Gidi je faulirao Micića pri šutu za tri poena (81:78)

37. minut - Gidi je pogodio važnu trojku! Neverovatan je (78:78)

36. minut - Još jednom Vasa kad je najpotrebnije! (78:75)

35. minut - Šteta! Nije uspela Srbija da se odbrani (76:75)

34. minut - Bravoooo! Kakva trojka Vase Micića! (76:72)

32. minut - Srbija povećav prednost! Kakav pogodak Vase Micića! (73:67)

31. minut - Bravoo! Petrušev pogađa! Ponovo taj Gidi...(69:67)

Treća četvrtina:

30. minut - Srbija prelazi u vođstvo! (67:65)

28. minut - Uspeo je Jokić nekako da ubaci tu loptu u koš, a onda ponovo Gidi pogađa (65:64)

27. minut - Bogdanović za vođstvo Srbije! (61:60)

25. minut - Trojka Bogdanovića! Srbija se u potpunosti vratila! Potom trojka Dobrića! (59:60)

24. minut - Neverovatan je zaista Peti Mils! A onda pogađa i kapiten našeg tima (56:60)

23. minut - Pogađa Avramović preko Lendejla (48:58)

22. minut - Opet košarkaši Srbije prave neke neverovatne greške, a Australijanci danas jednostavno sve kažnajavaju (46:58)

21. minut - Nastavlja Mils tamo gde je stao u prvom poluvremenu (44:56)

Druga četvrtina:

20. minut - Pogađa Gudurić, Australijanci ne koriste napad, a onda je i fauliran Nikola Jokić (42:54)

17. minut - Pogađa Avramović u kontri, vraća se Srbija u igru! (32:48)

16. minut - Konačno smo realizovali napad, Jokić je precizan (28:46)

14. minut - Rit sada precizan za tri poena! Australija se u ovim trenucima poigrava sa našom selekcijom (20:44)

13. minut - Trojka Vase Micića, ali Srbija nikako da pronađe pravu igru u napadu! (20:41)

12. minut - Kako igra Mils!

11. minut - Novi poeni za Milsa, ovo nikako nije dobro! (17:35)

Nikola Jokić Tanjug/ Strahinja Aćimović

Prva četvrtina:

10. minut - Ovo nikako nije dobro! Posle prve četvrtine Australijanci su prikazali znatno bolju igru! (17:31)

9. minut - Ponovo Peti Mils precizan (17:23)

8. minut - Nova trojka za Australiju! (15:19)

7. minut - Neverovatan je Gidi! Za sada, Srbija nema rešenja za njega u odbrani (13:16)

6. minut - Bogdanović pogađa svoju drugu trojku! A onda pogodak i Magneja (13:14)

5. minut - Nastavljaju Australijanci za solidnom igrom u napadu (7:8)

4. minut - Gigi je sada u kontri i pogodio je prilično lako! A onda trojka Bogdanovića!

3. minut - Precizan je i Peti Mils (4:2)

2. minut - Dobrić postiže prve poene za Srbiju!

1. minut - Utakmica je počela!

14.30 - Himne su intonirane! Sve je spremno za utakmicu!

14.20 - Srbija oslabljena u ovom meču! Nema Nikole Jovića!

14.09 - Ogromna zastava Srbije je spremna za ovaj meč!

14.07 - Neverovatnu podršku će imati Orlovi u Parizu! Napravili su pravu feštu na ulicama glavnog grada Francuske.

13.05 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču Srbije i Australije. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja iz Pariza i bodrite "orlove" do plasmana u polufinale!