"DELFINI" IZVADILI VIZU ZA OLIMPIJSKE IGRE U PARIZU Vaterpolisti Srbije uspavano ušli u meč, pa srušili Amere za direktan plasman na najveću sportsku smotru i četvrtfinale prvenstva sveta

16:41 | 09-02-2024

Ostali sportovi 0

Vaterpolisti Srbije pobedili su selekciju SAD-a i plasirali se direktno u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Dohi!

Radomir Drašović
EPA-EFE/FRANCK ROBICHON

Vaterpolo reprezentacija Srbije je pobedom protiv Sjedinjenih Američkih Država obezbedila plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva i vizu za Olimpijske igre u Parizu!

Delfini su Amerikance pobedili rezultatom 14:12 nakon velikog preokreta i neverovatne situacije u trećoj četvrtini.

Velika borba je viđena od prvog minuta, a na prvi gol smo čekali do četvrtog. Srbija je stigla do prednosti pogotkom Đorđa Vučinića, ali je već u narednom napadu izjednačio Irving.

Naši vaterpolisti su imali i 2:1 posle gola Nemanje Vica, ali nakon toga je krenulo sa poteškoćama.

Amerikanci su igrali čvrsto i agresivno, možda na trenutke i preterano, a u dve situacije su delfini loše plivali u odbranu i tako omogućili rivalu lake golove.

Posle prve dve četvrtine rezultat je bio 7:5 za SAD.

Drugo poluvreme je počelo na najgori mogući način - Irving je u prvom napadu povisio razliku na tri gola.

A, potom se dogodila neverovatna situacija. Nakon gledanja snimka sudije su pokazale crveni karton Halopu zbog grubog prekršaja, a naš tim je dobio peterac i igrača više do kraja četvrtine, odnosno u naredna četiri minuta.

Delfini su postigli pet golova zaredom i stigli do ozbiljne prednosti 11:8, a to je rezultat kojim su vaterpolisti ušli u poslednju četvrtinu.

U četvrtoj deonici Amerikanci nisu uspeli da se vrate u meč.

Srbija - Amerika (14:12)

SRBIJA: Filipović, Mandić, S. Rašović, Ranđelović, P. Jakšić, Vučinić, Drašović, N. Jakšić , Vico, Ubović, Lukić, V. Rašović, Mitrović.

14:12 - Precizni su Ameri u kontri!

14:11 - Nije Srbija uspela da odbrani dva igrača zaostatka!

14:10 - Sada je gotovo već izvesno da će Srbija obezbediti plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva, ali i na Olimpijske Igre!

13:10 - Smanjuju prednost Amerikanci

13:9 - Ponovo Jakšić! Srbija grabi ka četvrtfinalu!

12:9 - Važan pogodak za "delfine"! Strahinja Rašović je strelac!

10:8 - Raste prednost "delfina", još jedan pogodak, peti u nizu za Srbiju!

9:8 - Srbija je povela posle dužeg vremena! Nikola Jakšić je strelac!

8:8 - Peterac za Srbiju! Mandić je pogodio! Poravnali su "delfini" rezultat!

7:8 - Prilazi Srbija ponovo na jedan gol zaostatka!

6:8 - Uzvraća Srbija novim pogotkom!

5:8 - Loše "delfini" otvaraju drugo poluvreme!

5:7 - Nije Srbija uspela da se odbrani. sedmi gol za Amere!

5:6 - Novi gol za Srbiju! Ubović je strelac!

4:6 - Konačno gol! Nikola Jakšić prekida seriju Amerikanaca!

3:6 - I dalje se nastavlja loš period u igri "delfina", novi gol za protivnika

3:5 - Loše! Dva vezana gola za Amerikance, Srbija je u problemu! (3:5)

3:3 - Dušan Mandić! Nisu Amerikanci iskoristili igrača više, a onda je Srbija u narednom napadu to znala da kazni preko Mandića!

2:3 - Preokret Amerikanaca!

2:2 - Loša odbrana Srbije, Amerika dolazi do izjednačenja!

2:1 - Vico!!! Srbija ponovo vodi, još jedna sjajna akcija "delfina"!

1:1 - Ali, nije dugo trajalo slavlje "delfina", Ameri utvraćaju istom merom

1:0 - Posle gotovo četiri minuta bez pogotka na početku meča, Đorđe Vučinić je postigao gol za Srbiju!

14.44 - Do sada na Svetskim prvenstvima Srbija i SAD su igrali samo tri puta. U Kazanju je 2015. u četvrtfinalu Srbija pobedila 12:7. Sledeća dva duela su bila na prvenstvu u Budimpešti 2022, u grupi je bilo 17:13, u razigravanju za plasman od petog do osmog mesta 13:10 za Srbiju.

14.40 - Reprezentativac Nemanja Ubović pred ovaj meč kaže:

- Potpuno smo koncentrisani na taj meč. Želimo da ponovimo igru iz duela sa Crnom Gorom. Neće biti lako. Amerikanci imaju veliki broj kvalitetnih igrača u evropskim klubovima koji mogu da budu nezgodan protivnik. Pomenući Haloka, Hopera, Irvinga, Dauba, Holanda. Poznajemo ih, igrali smo u četvrtfinalu Svetskog kupa prošle godine. Držali smo igru pod kontrolom tri četvrtine, ali smo u poslednjoj pali, napravili su preokret i pobedili. Zbog toga moramo da budemo oprezni.

14.18 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču trećeg kola grupne faze vaterpolo svetskog prvenstva u Dohi. Uz alo.rs pratite uživo meč "delfina" sa Amerima u borbi za četvrtfinale prvenstva sveta!