TRI ZLATA ZA SRBIJU Posle Sare i Natalije i Kristina je šampion Evrope

19:47 | 27-04-2024

Ostali sportovi 0

Srpska bokserke Sara Ćirković, Natalija Šadrina i Kristina Kaluhova osvojile su danas zlatne medalje na šampionatu Evrope u Beogradu.

Boks
FOTO TANJUG/ BSS/ DRAGANA STJEPANOVIĆ

Ćirković je u finalu kategorije do 54 kg, ubedljivo savladala Rumunku Lakramioaru Perijok.

Nošena podrškom sa tribina hale "Aleksandar Nikolić" mlada predstavnica Srbije na Olimpijskim igrama u Parizu osvojila je prvo seniorsko zlato, nakon što je osvajala titule prvaka Evrope i sveta u omladinskoj konkurenciji.

Drugo zlato donela je Natalija Šadrina pobedom (4:1) protiv Ruskinje Nune Asatrijan, u kategoriji do 60 kg, a treće Kristina Kaluhova, u kategoriji do 63 kg, pobedom (3:2) protiv Elene Babičeve iz Rusije.

BSS Alo

Prethodno je Kristina Nađ Varga, u kategoriji do 48 kg, poražena u finalu od Ruskinje Julije Čungalakove i osvojila je srebro.

Srpski ženski tim osvojio je još sedam bronzanih medalja, ukupno rekordnih 11 na šampionatu Starog kontinenta.