IZMAKLA JOJ MEDALJA Anja Crevar osvojila četvrto mesto na Evropskom prvenstvu u Beograd

23:42 | 19-06-2024

Ostali sportovi 0

Srpska plivačica Anja Crevar osvojila je četvrto mesto na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Anja Crevar
EPA-EFE/YURI KOCHETKOV

Crevar je bila četvrta u finalu trke na 400 mešovito sa vremenom 4:46,23, pa nije uspela da stigne do olimpijske norme koja je postavljena na 4:38,53.

Zlato je osvojila Izraelka Anastasija Gorbenko sa 4:36,05. Mlada Mađarica Vivijen Jakl je sa 16 godina stigla do srebra sa 4:38,96, dok je njena 19 godina starija sunarodnica Žužana Jakaboš stigla do bronze sa 4:40,24.
Beograd je do 23. juna evropska prestonica vodenih sportova. Takmičari iz više od 40 zemalja nadmeću se na Evropskom prvenstvu u četiri discipline - plivanje, umetničko plivanje, skokovi u vodu i plivanje na otvorenim vodama.

Evropski šampionat u srpskoj prestonici je ujedno i poslednja prilika za plivače da se kvalifikuju za predstojeće Olimpijske igre u Parizu.