ALKARAZ PUCAO U PRAZNO Španac pretio Novaku, pa doživeo debakl u Parizu

22:27 | 31-10-2023

Tenis 0

Španski teniser Karlos Alkaraz izgubio je u drugom kolu Mastersa u Parizu od Romana Safijulina rezultatom 2:0 (6:3, 6:4)

Karlos Alkaraz
EPA-EFE/YOAN VALAT

Alkaraz je igrao protiv 45. tenisera sveta, a meč je trajao jedan sat i 39 minuta.

Španac je u prvom setu prvi došao do brejka u trećem gemu. Činilo se da će momak iz Mursije lagano dobiti ovaj meč, međutim, već u narednom gemu Safijulin je vratio brejk.

SADA JE SVE JASNO Alkaraz otkrio zašto je trenirao sa Đokovićem

Prelomni trenutak u prvom setu dogodio se u osmom gemu, kada je Rus oduzeo servis rivalu došavši do prvog seta posle 38. minuta.

Roman Safiulin EPA/Yoan Valat

U drugom setu, Alkaraz je u četvrtom gemu oduzeo servis rivalu, a Safijulin je već u narednom vratio stvari na nulu.

Ključan trenutak u meču dogodio se u sedmom gemu, kada je Safijulin oduzeo servis Alkarazu, a do kraja je uspeo da sačuva svoj servis.

Imao je Rus u desetom gemu drugog seta meč loptu koju nije iskoristio, ali je iskoristio drugu stigavši tako do naredne runde Mastersa u Parizu.

Safijulin će u narednom kolu igrati protiv Karena Hačanova koji je porazio srpskog tenisera Lasla Đerea.

@bizportal.rs Novak je na ruku stavio Hublot Big Bang Unico Yellow Magic, novi keramički mode u žuto-crnoj boji. A koliko košta? #NovakĐoković #HublotSat #Tenis #Šampion #LuksuzniSatovi #bizportal #luskuz #novac #nole #djokernole #novakdjokovic #bogati #fyp #fypシ #fypシ ♬ original sound - BizPortal.rs

Za više sportskih informcija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.