Tenis 0

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u polufinale mastersa u Monte Karlu

Janik Siner
EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Siner je u četvrtfinalu pobedio Holgera Runea sa 6:4, 6:7 (6), 6:3 nakon dva sata i 40 minuta igre.

Italijan je tako nastavio sa sjajnim partijama, ali je do trijumfa došao teže nego što se očekivalo, naročito kada se ima u vidu da je Danac juče igrao dva meča.

Prelomni trenutak prvog seta dogodio se u petom gemu kada je Siner napravio brejk.

U drugom setu viđena je prava drama, otišlo se u taj-brejk u kom je Siner imao dve vezane meč lopte, ali Rune dobija četiri poena u nizu i dolazi do izjednačenja.

Ipak, u trećem setu Siner je imao više snage, napravio je brejk u osmom gemu koji mu je doneo polufinale, čime je ponovio rezultat iz prošle godine.

Sinerov rival u borbi za finale biće Stefanos Cicipas koji je u dva seta savladao Karena Hačanova.