JOVIĆ IZVUKAO SRBIJU "Orlovi" nisu briljirali, pa u finišu izborili remi pred odlučujući meč sa Dancima

16:57 | 20-06-2024

EP2024 0

Fudbaleri Srbije i Slovenije igrali su 1:1 na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj u okviru Grupe C

ep 2024

Slovenija je dosta ofanzivnije započela ovaj duel. Uglavnom se igralo na polovini srpske reprezentacije. "Orlovi" nikako nisu uspeli da pronađu pravi ritam, što se i moglo videti po brojnim naletima "zmajčeka".

Srećom po Srbiju, jedini raspoložen u prvom poluvremenu bio je Predrag Rajković, koji je imao odgovor na svaki napad Slovenaca.

Najopasnija situacija po Srbiju bila je u 38. minutu, kada je najpre Elšnik pogodio stativu, a onda je Šeško

uputio šut preko gola.

Konačno su "orlovi" odigrali nešto konkretnije u finišu poluvremena. Imao je priliku Mitrović, ali se tu isprečio Jan Oblak.

Mnogo bolje su "orlovi" započeli drugo poluvreme. Već na startu novih 45 minuta, Mitrović je bio u sjajnoj prilici, pa se isprečio Jan Oblak. Pritskala je Srbija rivala daleko više nego u prvom poluvremenu.

Međutim, nikako ta lopta nije htela u gol.

Ali, kao da je sreća pogledala Srbiju, jer je na scenu u poslednjim sekundama meča nastupio Jović!

Samardžić je centrirao, svi su bili u šesnaestercu, pa i golman Rajković, a najbolje je odreagovao upravo Luka Jović i doneo važan bod Srbiji pred meč sa Danskom u utorak 25. juna od 21 čas.

Slovenija - Srbija (1:1)

Stadion: Alijanc arena (Minhen)

Sudija: Ištvan Kovač

Slovenija: Oblak - Karničik, Drkušić, Bijol, Janža - Stojanović, Čerin, Elšnik, Mlakar - Šeško, Šporar

Srbija: Rajković – Milenković, Veljković, Pavlović – Živković, Ilić, Lukić, Mladenović – Tadić – Vlahović, Mitrović

Drugo poluvreme:

90+5 - GOOOOL! Luka Jović je doneo izjednačenje Srbiji, zlata vredno pred meč sa Danskom!

90. minut - Pet minuta nadoknade vremena!

88. minut - Sve je manje vremena, "orlovi" pritiskaju rivala, pokušavaju sve da izjednače, ali nikako da stvore pravu priliku

Fudbalska reprezentacija Slovenije EPA-EFE/Anna Szilagyi

84. minut - Birmančević je pokušao, ali Jan Oblak je izbacuje u aut, poslednji trenuci za Srbiju da izvuče bar bod na ovom meču

82. minut - Sve manje vremena za Srbiju, Slovenija na pragu velike pobede

72. minut - Odmah šansa za Srbiju! Mitrović je pogodio prečku!

69. minut - Gool! Karničik je strelac, Slovenija vodi!

65. minut - Jović za Mitrovića, ali onda je Mitar preterao

58. minut - Ponovo je Srbija bila u naletu, pa onda sjajan udarac Šeška, ali se fantastična odbrana Rajkovića!

53. minut - Probudili su se "orlovi", efikasno je počelo drugo poluvreme!

EP 2024 EPA-EFE/Anna Szilagyi

49. minut - Mnogo bolja igra Srbije u drugom delu!

47. minut - Kakva prilika za Srbiju! Tadić je dodao pas za Mitrovića, ali ponovo se isprečio sjajni Oblak!

Prvo poluvreme:

45. minut - Kraj prvog poluvremena! Stiče se utisak da je Slovenija odigrala znatno bolje od Srbije!

43. minut - Ponovo Srbija u napadu, pucao je Lukić!

EP 2024 EPA-EFE/MOHAMED MESSARA

42. minut - Neverovatna prilika za Mitrovića! Ali se isprečio Oblak, mada po svemu sudeći, izgleda da je to bila nedozvoljena pozicija!

38. minut - Slovenci su pogodili okvir gola, bio je to Elšnik, a onda Šeško preko gola, sreća za "Orlove"!

31. minut - Prvi korner za Srbiju na utakmici, ispucao je Tadić, a onda se tu Mitrović našao, međutim, nije uspeo da dođe do lopte

27. minut - Konačno nešto ofanzivnija Srbija, prvi šut u okvir gola uputili su "orlovi", Ilić je centrirao za Vlahovića, ali bez opasnosti po Jana Oblaka!

25. minut - Uglavnom se igra na polovini fudbalera Srbije, i dalje se čeka odgovor Srbije u napadu

19. minut - Stojanović je predvodio napad "zmajčeka", Srbija nikako da se odupre napadima Slovenaca

13. minut - Slovenija preti konstantno, za sada "Orlovi" ne pronalaze ritam na početku ove utakmice, zmajčeki često na polovini Srbije

8. minut - Ponovo Slovenci prete, bio je to udarac Mlakara, Rajković opet na mestu

4. minut - Prva opasnija pretnja po gol Srbije, ali oprezan je bio Rajković

1. minut - Utakmica je počela!

14.56 - U toku je intoniranje himni! Uskoro nas očekuje početak utakmice!

14.40 - Ponovo se na video bimu "Alijanc arene" pojavio i Novak Đoković, koji je poželeo sreću "Orlovima"

EP 2024 Alo

14.36 - "Orlovi" se pripremaju za meč sa Slovencima!

EP 2024 EPA-EFE/Ronald Wittek

14.26 - Teniserka Olga Danilović, stigla je na ovaj meč, a svi se pitaju samo jednu stvar

14.21 - Utakmica uskoro počinje, a navijači Slovenije i Srbije su ponovo napravili ludnicu u Minhenu!

EP 2024 Alo

14.00 - Drama se dogodila pred ovaj važan meč za Sloveniju i Srbiju!

13:25 - FSS hitno pisao UEFA zbog sramnih dešavanja na utakmici Hrvatske i Albanije! Evo o čemu je reč.

13.00 - Kakva scena! Reporter ALO! sreo rođenog brata reprezentativca Srbije. Pogledajte o kome je reč OVDE.

12.52 - Podršku Srbiji pruža i predsednik Vlade Republike Srbije, Miloš Vučević.

12.49 - Brojni srpski navijači stigli su u Minhen da bodre Srbiju, a neki od njih su došli čak iz Čikaga!

prrtn Printscreen

12.45 - Potpuna invazija Srbije na Minhen. Više o tome pročitajte OVDE.

12.43 - Urnebesna scena dogodila se u Minhenu, a Srbi i Slovenci u glavnoj ulozi. Pogledaje OVDE.

12.30 - UEFA je napravila neverovatan kiks, a o čemu je reč, pogledajte OVDE.

12.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici Srbije i Slovenije. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja iz Minhena i bodrite našu reprezentaciju na prvenstvu Evrope u Nemačkoj!