POBEDA "GRAĐANA" OBRADOVALA I ZVEZDU Siti zadržao maksimalan učinak, pao i Jang bojs

23:05 | 25-10-2023

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na gostujućem terenu Jang bojs sa 3:1 u trećem kolu grupe G Lige šampiona

Mančester siti
Anthony Anex/Keystone via AP

"Građani" su tako zadržali maksimalan učinak, dok Jang bojs ima jedan bod baš kao i Crvena zvezda.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je Siti u drugom ipak došao do rutinske pobede.

Igrao se 48. minut meča. Posle centaršuta Rodrija sa leve strane Ruben Dijaš je šutirao glavom, Raćopi je uz pomoć prečke odbio loptu, ali samo do Akanđija koji iz neposredne blizine šalje loptu u mrežu - 0:1.

I kada je izgledalo da stvari za goste polako dolaze na svoje mesto, Jang bojs je ekspresno stigao do izjednačenja.

Samo četiri minuta je potrajalo vođstvo Mančester sitija, a onda, posle nove odbrane Raćopija koji je zaustavio šut Halanda sa distance, ''sevnula'' je munjevita kontra domaćih preko Elije koji se našao potpuno sam ispred golmana Edersona i majstorskim lob-udarcem sa ivice kaznenog prostora ga je savladao za izjednačenje na 1:1.

Taj rezultat je ostao na snazi do sredine drugog poluvremena, kada je Kamara oborio Rodrija u svom kaznenom prostoru i skrivio jedanaesterac. Sa bele tačke precizan je bio Erling Haland koji vraća prednost ''građanima'' - 1:2.

Ostalo je 1:2 sve do 86. minuta, kada je Erling Haland svojim drugim golom rešio pitanje pobednika.

@bizportal.rs Novak je na ruku stavio Hublot Big Bang Unico Yellow Magic, novi keramički mode u žuto-crnoj boji. A koliko košta? #NovakĐoković #HublotSat #Tenis #Šampion #LuksuzniSatovi #bizportal #luskuz #novac #nole #djokernole #novakdjokovic #bogati #fyp #fypシ #fypシ ♬ original sound - BizPortal.rs