SJAJNE VESTI ZA ZVEZDU Lajpcig pao pred put u Beograd, Ajntraht protutnjao kroz Berlin

17:51 | 04-11-2023

Odigrane su neke od utakmica 10. kola Bundeslige

Lajpcig
EPA-EFE/Clemens Bilan

Ono što svakako najviše zanima navijače Crvene zvezde jeste poraz Lajpciga od Majnca.

Ako se Crvena zvezda nalazi u krizi, to se može reći i za njenog sledećeg protivnika u Ligi Šampiona, pošto je Lajpcig izgubio od ekipe koja do sada nije imala ni jednu pobedu u šampiona Nemačke. Ovo nije prvi poraz Lajpciga ove nedelje pošto su poraženi i od Volfsburga na startu Kupa Nemačke.

Majnc je do velika tri boda stigao golovima Li Jae Sunga u 76. minutu i Leandra Bareira u 82. minutu, a Lajpcig je za ceo meč uputio samo dva šuta u okvir gola, te tako pružio bledo izdanje pred put u Beograd na duel grupne faze Lige Šampiona sa Crvenom zvezdom.

Što se tiće ostalih rezultata, Ajntraht Frankfurt je bio ubedljiv sa 3:0 protiv Union Berlina, a strelci su bili Omar Marmuš dva puta (2. i 14. minut) i Naho u 82. minutu.

Bajer Leverkuzen bio je bolji Hofenhajma sa 3:2 , dok su Keln i Augzburg remizirali sa 1:1. Remi viđen i na meču Fraiburga i Borusije Menhengladbaha, kao i kiša golova jer su obe ekipe upuisale po tri pogotka.