DIJAZ SPASIO LIVERPUL SENZACIJE Luton "otkinuo" bod "redsima"

20:05 | 05-11-2023

Fudbaleri Liverpula igrali su nerešeno sa Lutonom 1:1 (0:0) u utakmici 11. kola Premijer lige

FK Liverpul
Tanjug/AP/Alastair Grant

Malo je nedostajalo da novajlija u Premijer ligi priredi veliko iznenađenje, ali su se gosti spasili u nadoknadi vremena.

FAVORITI BEZ GREŠKE Liverpul i Aston Vila sa "pola gasa" do laganih pobeda

Gosti iz Liverpula su preko Dijaza imali dve velike prilike. Prvu nije iskoristio u petom minutu, a drugu u 13. kada je pogodio prečku.

Golman Lutona Kaminski je sjajno odbranio u 33. minutu udarac Dijega Žote koji je izašao jedan na jedan.

FK Liverpul Tanjug/AP/Alastair Grant

Najbolju šansu Luton je imao u 65. minutu kada je Alison odbranio sjajan udarac Morisa.

Domaći su u 80. minutu došli do prednosti. Posle sjajne istrčane kontre, Kabore je sjajno uposlio Čonga kome nije bilo teško da zatrese mrežu Alisona.

Liverpul je u petom minutu nadoknade stigao do boda. Nakon sjajne asistencije Eliota, najviši u skoku je bio Luis Dijaz koji je zatresao mrežu rivala.

Do kraja je ostalo 1:1.

Nakon ovog kola, Liverpul je na 3. mestu sa 24 boda, dok je Luton na 17. mestu sa šest bodova.