SRBI NASTAVLJAJU DA DOMINIRAJU U ARABIJI Mitrović i Milinković-Savić ponovo strelci

18:25 | 25-11-2023

Srpski fudbaleri Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić postigli su po gol u pobedi Al Hilala na gostovanju Al Hazemu rezultatom 9:0.

Aleksandar Mitrović
EPA

Mitrović je postigao gol u 14. minutu, posle asistencije Mohameda Al Burajka. Srbinu je to 11. gol na 12. utakmici u najkvalitetnijoj ligi Saudijske Arabije.

Reprezentativac Srbije je zatim u 52. minutu bio asistent Brazilcu Malkomu za 4:0. Mitrović je iz igre izašao u 69. minutu, baš kad je na teren ušao Sergej Milinković-Savić koji se oporavio od povrede zbog koje nije igrao za reprezentaciju Srbije protiv Belgije i Bugarske.

Upravo je Milinković-Savić u 90+3. minutu, posle druge asistencije Rubena Nevesa na utakmici, postavio konačnih 9:0. Al Hilal je posle 14 odigranih kola lider šampionata sa 38 bodova, četiri više od drugoplasiranog Al Nasra.