INTER ČUVA TRON Lacio pao na "Olimpiku", bodovi idu u Milan

23:02 | 17-12-2023

Fudbaleri Intera pobedili su na "Olimpiku" Lacio u utakmici 16. kola Serije A rezultatom 2:0 (1:0).

FK Inter
EPA/RICCARDO ANTIMIANI

Prvi gol na meču, postigao je Lautaro Martinez u 40. minutu. Iskoristio je kiks Marušića, presekavši njegovo dodavanje ka golmanu Provedelu i praktično se ušetao u mrežu.

INTER RUTINSKI U DERBIJU KOLA Napoli ni nalik onom timu od prošle sezone (VIDEO)

Rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

U nastavku je Lacio pokušavao da izjednači, a kazna za to stigla je u 66. minutu kada je Markus Tiram iskoristio sjajnu asistenciju Barele, a šutirao je iskosa sa leve strane pogodivši mrežu Provedela.

Do kraja je Lacio ostao sa igračem manje, kada je Lazari dobio direktan crveni karton.

Nakon ovog kola, Inter je na prvom mestu sa 41 osvojenim bodom, dok je Lacio na 11. mestu sa 21 bodom.

U narednom kolu, Inter dočekuje Leće, dok će Lacio gostovati Empoliju.