23:25 | 20-12-2023

Kompletirano je 16. kolo Bundeslige

FK Bajern Minhen
EPA/Filip Singer

Fudbaleri Bajerna iz Minhena savladali su na gostovanju Volfsburg rezultatom 2:1 (2:1).

SUPERTALENAT Aleksandar Pavlović briljira u dresu Bavaraca, Srbin čuva Bajernovu kasu

Vodeći gol za "bavarce" postigao je Musiala u 33. minutu, a prednost je duplirao Kejn u 43. minutu.

Nadu domaćoj ekipi dao je Arnold u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Ipak, to je bilo sve i minhenski klub je dobio rezultatom 2:1.

Posle ovog kola, Bajern je drugi sa 38 osvojenih bodova, dok je Volfsburg na 10. mestu sa 19 bodova.

U istom terminu, Štutgart je savladao Augzburg rezultatom 3:0 (2:0).

Golove za pobednički tim postigli su Undav u 18. minutu, Girasi u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena i Fihrih u 69. minutu.

Štutgart je treći na tabeli sa 34 boda, dok je Augzburg 11. sa 18 bodova.

Bajer Leverkuzen je nastavio sjajan niz pobedivši Bohum rezultatom 4:0 (3:0).

Trostruki strelac bio je Patrik Šik koji je postigao golove u 30, 32. i prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Jedini gol u nastavku postigao je Bonifejs u 69. minutu.

Nakon ove utakmice, Bajer je na prvom mestu sa 42 boda, dok je Bohum na 14. mestu sa 16 bodova.

Hajdenhajm je savladao Frajburg 3:2 (1:2), dok je Ajntraht savladao Menhengladbah 2:1 (0:1).