BAJERN UBEDLJIV U DERBIJU KOLA "Farmaceuti" čuvaju tron

22:25 | 17-12-2023

Bajer Leverkuzen je zabeležio novu pobedu

FK Bajern Minhen

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su Štutgart u derbiju 15. kola Bundeslige rezultatom 3:0 (1:0).

JUNAJTED ZAVRŠIO EVROPSKU MISIJU Benfika izbacila "srpski" Salzburg, Kopenhagen u nokaut fazi Lige šampiona

PUKLA BRUKA BAJERNA Frankfurt "natrpao" mrežu Bavaraca, pet golova Ajntrahta za sat vremena igre

Tim iz Minhena je do prednosti došao u 2. minutu, kada je Sane fantastično uposlio Harija Kejna.

Isti igrač duplirao je prednost u 55. minutu, a konačan rezultat postavio je Kim u 63. minutu nakon asistencije Aleksandra Pavlovića.

Posle ove utakmice, Bajern je na drugom mestu sa 35 osvojenih bodova, dok je Štutgart četvrti sa 31. bodom.

Bajer Leverkuzen je istim rezultatom slavio protiv Ajntrahta iz Frankfurta.

FK Bajer Leverkuzen EPA/Christopher Neundorf

Golove za "farmaceute" postigli su Bonifejs u 14, Frimpong u 51. i Virc u 57. minutu.

Bajer je posle ovog kola na prvom mestu sa 39 bodova, dok je Ajntraht na osmom mestu sa 21 bodom.

Frajburg je na domaćem terenu bio bolji od Kelna rezultatom 2:0 (0:0).

Gosti su u 62. minutu ostali sa igračem manje pošto je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Čabot.

Iskoristio je Frajburg tu prednost, pa je Gregorič u 72. minutu postigao prvi gol.

Konačan rezultat postavio je Salaj u petom minutu nadoknade.

Nakon ove utakmice, Frajburg je na 6. mestu sa 24 boda, dok je Keln na 16. mestu sa 10 osvojenih bodova.