REMI NA "ENFILDU" Arsenal ostao u vrhu, još se trese prečka koju je pogodio Arnold

20:51 | 23-12-2023

Fudbaleri Liverpula i Arsenala odigrali su nerešeno (1:1) u utakmici 18. kola Premijer lige.

FK Arsnal
EPA/ADAM VAUGHAN

"Tobdžije" su povele u 4. minutu, kada je najviši u skoku bio Gabrijel posle centaršuta Edegora.

Rajsovu buckicu zagledalo 14 miliona ljudi

KLOP UPOZRAVA "Otpisivanje Sitija bi bila najveća šala u istorij fudbala"

Međutim, u 29. minutu, Liveprul je izjednačio. Arnold je sjajno pronašao Salaha koji je napravio sjajan solo prodor po desnoj strani matiravši Raju.

Zanimljiv detalj viđen je u 33. minutu, kada je Cimiskas posle duela sa Sakom završio deblji kraj, a tom prilikom je pokosio Klopa.

Grk je odmah bio zamenjen.

U nastavku se igralo na sredini terena, menjali su se posedi, a rezultat je ostao 1:1.

Najveću šansu u drugom poluvremenu propustio je Aleksander Arnold. Posle sjajne istrčane kontre, Egipćanin je dodao do beka "redsa" koji je šutirao iskosa sa desne strane pogodivši prečku.

Posle ovog meča, Arsenal je prvi sa 40 bodova, dok je Liverpul drugi sa bodom manje.