BUNDESLIGA Union Berlin beži sa dna tabele, utakmica prekinuta na 20 minuta zbog protesta navijača (VIDEO)

18:20 | 10-02-2024

Ekipa iz prestonice je osvojila vredne bodove.

Union Berlin
Andreas Gora / AFP / Profimedia

U subotu je nastavljeno 21. kolo Bundeslige, a na programu je do sada bilo pet utakmica. Ni na jednoj se nije dogodilo ništa senzacionalno, a vredi istaći da je Union Berlin na svom terenu savladao Volfsburg sa 1:0 i tako došao do cifre od 21 boda, što je dovoljno za 15. poziciju na tabeli, što je jedno mesto iznad zone ispadanja.

Jedini gol na meču je postigao Daniljo Deki i to u 25. minutu nadoknade prvog poluvremena! Naime, utakmica se ovoliko "razvukla", jer je u jednom trenutku nastao prekid usled protesta domaćih navijača, koji su na teren počeli da ubacuju teniske loptice. Razlog za njihovo negodovanje je potencijalni ulazak spoljnih ulagača u ligu.

Da li je ovaj potez pristalica tima iz prestonice urodio plodom ili su igrači sami od sebe počeli kvalitetnije da igraju, nije ni važno. Za njih je važno da su došli do pobede i bodova koji mogu da ih zadrže u elitnom rangu takmičenja.