"PENAL JE BIO STO POSTO" Jirgen Klop puca od besa nakon nedosuđenog jedanaesterca za Liverpul protiv Sitija

22:25 | 10-03-2024

Menadžer Liverpula Jirgen Klop izjavio je nakon utakmice sa Mančester sitijem, da je njegova ekipa danas pokazala da je zasluženo na drugom mestu na tabeli Premijer lige.

klop
EPA-EFE/MARTIN DIVISEK

Fudbaleri Liverpula i Mančester sitija remizirali su danas na Enfildu rezultatom 1:1 (0:1) u utakmici 28. kola Premijer lige.

Vodeći gol za goste danas je postigao Džon Stouns u 23. minutu, dok je izjednačenje svom timu doneo Aleksis Mekalister u 50. minutu sa bele tačke.

"Senzacionalno! U prvih desetak minuta smo bili malo pogubljeni jer je Mančester Siti bio direktniji, ali drugo poluvreme je definitivno najbolje koje smo ikad odigrali protiv Sitija. Oni su imali stativu ali smo mi morali da damo dva ili tri gola. Fantastična fudbalska utakmica. Oduševljen sam. Po meni, danas smo dokazali da smo apsolutno zasluženo tu gde jesmo. Borićemo se za titulu i videćemo šta ćemo dobiti na kraju. Mislim da nikada nisam video Siti da se muči kao što je to bio slučaj danas. Bili smo fantastični. Igra je majka svih rezultata i samo treba da nastavimo sa dobrim stvarima koje smo radili danas“, rekao je Klop.

"Bio je penal 100 odsto. Za sve fudbalske ljude na planeti. Ono je 100 odsto faul na bilo kom delu terena i verovatno žuti karton pride. Svi ljudi okolo koji su videli snimak su vikali da je čist penal. Ali znam da će nam naći neko objašnjenje. Možda će se sakriti iza objašnjenja i fraze da nije bila očigledna situacija za gol. Naravno da je bio penal, ali nismo ga dobili i idemo dalje", zaključio je Klop.