"GRAĐANI" PREDALI TRON - ČEKAMO NOVOG ŠAMPIONA Anćeloti i Real su dobitna kombinacija, Real posle penala zakazao okršaj sa Bajernom u polufinalu

23:49 | 17-04-2024

Fudbaleri Real Madrida i Bajerna plasirali su se u polufinale Lige šampiona nakon pobeda protiv Mančester sitija (1:1, 4:3 posle penala), odnosno protiv Arsenala (1:0).

Liga šampiona

Fudbaleri Bajerna treći su polufinalisti Lige šampiona pošto su pobedili Arsenal rezultatom 1:0, a poslednji polufinalista i rival nemačkom velikanu biće Real koji je posle penala eliminisao Mančester siti (1:1, 4:3 posle penala).

Bajern je do pobede protiv Arsenala stigao golom Jozue Kimiha u 63. minutu. Vezista je bio strelac posle dodavanja Rafaela Gereira. Prethodno je na startu drugog poluvremena Lion Gorecka pogodio stativu. Posle 2:2 u prvom meču u Londonu Bajernu je minimalna pobeda bila dovoljna za prolaz u polufinale.

Liga šampiona Tanjug/Ap

Posle 3:3 u prvom meču u Madridu, revanš u Mančesteru nije bio spektakularan. Real je u Mančesteru poveo već u 12. minutu, Rodrigo je iz drugog pokušaja, posle odbrane Edersona, uspeo da pošalje loptu u mrežu iz neposredne blizini.

Siti je posle toga uglavnom kontrolisao igru i napadao, ali nije stigao do stoodstotnih prilika. Domaćin je napokon izjednačio u 76. minutu, Kevin de Brujne je matirao dotle odličnog golmana Reala Andreja Lunina. U 82. minutu De Brujne je promašio stoodstotnu šansu, posle dodavanja rezerviste Žeremija Dokua prebacio je gol sa desetak metara, pa je ostalo 1:1 i meč je otišao u produžetke gde nije bilo uzbuđenja te se prešlo na penal lutriju.

Real je loše počeo promašajem Modrića, ali je Lunjin postao junak nakon što je odbranio šuteve Bernarda Silve i Matea Kovačića i tako odveo "kraljeviće" u polufinale.

Drugi polufinalni par čine Borusija iz Dortmunda i Pari Sen Žermen. Prve utakmice polufinala igraće se 30. aprila i 1. maja, a revanši 7. i 8. maja.

BAJERN - ARSENAL 1:0 (0:0)

Stadion: Alijanc arena (Minhen), Dani Mekeli (Holandija)

BAJERN: Nojer – Kimih, De Liht, Dajer, Mazraui – Lajmer, Gorecka – Sane, Musijala, Gereiro – Kejn.

ARSENAL: Raja – Vajt, Saliba, Gabrijel, Tomijasu – Žoržinjo, Rajs, Odegor – Saka, Haverc, Martineli.

MANČESTER SITI - REAL MADRID 1:1 (0:1)

Stadion: Etihad (Mančester), Sudija: Danijele Orsato (Italija)

MANČESTER SITI: Ederson – Voker, Akanđi, Dijas, Gvardiol – Rodri – Silva, Foden, De Brujne, Griliš – Haland.

REAL MADRID: Lunjin – Karvahal, Naćo, Ridiger, Mendi – Valverde, Kros, Kamavinga, Belingem – Rodrigo, Vinisijus.

REAL JE U POLUFINALU! EVROPA ĆE DOBITI NOVOG VLADARA! PENALIMA 4:3 ZA ŠPANCE!

KRAJ! Gledaćemo penale!

120. minut - Još minut nadoknade.

106. minut - Počeo je drugi produžetak!

Kraj prvog produžetka!

105. minut - Još dva minuta nadoknade u prvom produžetku.

101. minut - Bez uzbuđenja u dodatnih 15 minuta.

91. minut - Počeo je prvi produžetak!

KRAJ! Bajern je u polufinalu, na Etihadu ćemo gledati produžetke!

90. minut - Po četiri minuta nadoknade na oba stadiona.

78. minut - Ponovo je pretio De Brujne, ali ovog puta lopta ide preko gola.

77. minut - GOOOOL! Kevin de Brujne! Loše je intervenirao Rudiger i namestio loptu Belgijancu koji vraća rezultat na početak!

64. minut - GOOOOOL! Kimih! Bajern vodi u Minhenu!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!

45. minut - Dva minuta nadoknade u Mančesteru i minut u Minhenu.

30. minut - Sada je Odegor probao, ali brani Nojer.

27. minut - Kevin de Brujne je sjajno šutirao, ali je Lunjin bio na visini zadatka i odlično odbranio.

24. minut - Prva valika prilika u Minhenu za domaćina. Musijala je bio u šansi, ali njegov udarac prolazi pored leve stative.

19. minut - Prečka! Šta su sada promašili igrači Mančester sitija. Prvo je Haland pogodio prečku posle udarca glavom, a onda Bernardo Silva nije zahvatio loptu onako kako je želeo i propala je velika prilika.

17. minut - Probao je Haland glavom nakon centaršuta, ali lopta ide preko gola.

12. minut - GOOOOOL! Rodrigo! Vodi Real! Sjajno je Belingem primio loptu i proigrao Vinisijusa koji prolazi Rodriga, a ovaj iz drugog pokušaja donosi prednost Špancima!

11. minut - Dobar pokušaj Kamavinge sa nekih 20 metara, ali je oprezan bio Ederson i odbranio udarac Francuza.