GLAZER SPASIO ZVEZDU Vojvodina ima čemu da se nada u finalu Kupa

19:27 | 28-04-2024

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su (0:0) u Novom Sadu sa Vojvodinom u 32. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije

Zvezda
Fk Crvena Zvezda

Ovo je ujedno bila i uvertira za finale Kupa koje je na programu 23. maja.

Po prikazanom u današenjem meču, Vojvodina će imati čemu da se nada u Loznici, jer je tokom većeg dela susreta bila bolji rival.

Igrač meča je Omri Glater koji je u nekoliko navrata sjajno reagovao i sprečio "lale" da stignu do tri boda.

U prvom poluvremenu nije bilo previše prilika iako se igralo obostrano otvoreno.

Najbolju šansu imala je Vojvodina preko Serija u 33. minutu koji je silovito šutirao i pogodio stativu.

Beograđani su odmah na startu nastavka imali veliku šansu preko Aleksandra Kataija, ali je Lazar Carević odlično intervenisao.

Žan Filip Kraso, koji je na poluvremenu ušao umesto Uroša Sremčevića, mogao je da bude kažnjen zbog olako izgubljene lopte koji minut kasnije.

Lopta je stigla do Dejana Zukića na levoj strani, međutim, kapiten domaćih je poslao loptu u sredinu, jako i nikome, daleko od svojih saigrača.

Vrlo brzo, u drugu veliku šansu na meču ušao je Seri, koji je istrčao pred Glazera, koji se sjajno postavio i sprečio čist gol domaćih.

Vojvodina je nastavila sa napadima, najpre je pokušaj Vukana Savićevića izblokirao Dragović, da bi potom Radulović imao veliku šansu, ali se Glazer istakao pravovremenim istrčavanjem i intervencijom.

VOJVODINA - CRVENA ZVEZDA 0:0

Stadion: Karađorđe (Novi Sad)

Sudija: Novak Simović

Vojvodina: Carević - Lazarević, Crnomarković, Korać, Giorbelidze - Indio, Savićević - Radulović, Zukić, Seri - Ivanović.

Crvena zvezda: Glazer - Mimović, Spajić, Dragović, Mijailović - Stamenić, Hvan - Olajinka, Katai, Ivanić - Sremčević.

Kraj! Bez pobednika u derbiju.

90. minut - Igraće se još tri minuta.

87. minut - Finiš utakmice, mnogo prilika, ali golova još uvek nema.

81. minut - U velikoj prilici bio je Mimović, potpuno sam ispred Carevića, doduše iskosa, ali je šutirao u odlično postavljenog golmana Vojvodine. Svakako je dosuđen ofsajd.

72. minut - Odlična kontra Zvezde, ali je Šljivić lošim prijemom upropastio šansu.

68. minut - Opet Glazer spašava Zvezdu nakon šuta Savićevića.

59. minut - Seri je drugi put danas bio u prilici za gol, ali odlično je intervenisao Glazer.

58. minut - Dobila je lopta čudnu putanju posle šuta Radulovića, ali je Glazer sprečio lob.

51. minut - Mogla je Vojvodina do prednosti nakon izgubljene lopte Krasoa. Zukić se našao u šansi iskosa levo, ali umesto da šutira izabrao je centaršut nakon kog je lopta samo protutnjala kroz peterac Crvene zvezde.

49. minut - Odlično se Katai lažnjakom oslobodio Koraća, ali je Carević još bolje intervenisao i sačuvao svoj gol. Bila je to najbolja šansa za goste danas.

45. minut - Kraj prvog dela, nema golova.

42. minut - Opao je ritam meča u ovim momentima.

33. minut - Sjajan prodor Serija i silovit šut, lopta pogađa stativu

26. minut - Mateus šutira iz velike daljine, ali bio je neprecizan.

22. minut - Imao je Hvan priliku dvaput da centrira, prvo iz kornera, a onda i nakon odbijene lopte, ali nije uspeo da uposli nekog od saigrača pred golom Vojvodine.

13. minut - Prva prilika za Vojvodinu, prošao je Ivanović, šutirao u bliži ugao Glazera, koji krajnjim naporom izbija loptu u korner.

8. minut - Miran početak meča, dosta oprezni i jedni i drugi na startu.

1. minut - Utakmica je počela!

16.36 - Ove sezone beogradski tim je slavio najpre na "Marakani" sa 5:0, a onda i na ovom stadionu (2:1).

16.32 - Zvezda u Novom Sadu ima impresivan niz od 11 uzastopnih pobeda, a "lale" su poslednji put odolele u aprilu 2016. godine (0:0).

16.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 32. kola Mozzart Bet Superlige Srbije u kojoj se sastaju Vojvodina i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Novog Sada.