CRVENO-BELI POKORILI PARIZ Zvezda gubila 13 razlike, Nedović joj dao veštačko disanje i odveo do velike pobede

23:00 | 04-10-2024

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Pariz na gostovanju u meču prvog kola Evrolige sa 80:77 (17:18, 18:25, 23:15, 22:19)

kkcz

Zvezda je dobro otvorila meč, povela je 12:4. Pariz je došao je do kraja prve četvrtine uspeo da napravi preokret i tu deonicu završi rezultatom 18:17.

Početkom druge četvrtine Pariz i Zvezda su se smenjivali u vodstvu. Zvezda je na pet minuta do kraja poluvremena vodila 30:26. Domaći tim od tog trenutka pravi seriju 17:5 i na poluvreme odlazi uz prednost od 43:35.

Pariz je na početku treće četvrtine povećao prednost koja je u jednom trenutku bila "plus 13" (53:40), a potom crveno-beli prave seriju 11:0. Na kraju treće četvrtine bilo je nerešeno 58:58.

Zvezda je tokom poslednje četvrtine održavala minimalnu prednost, koju je uspela da sačuva do kraja utakmice.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bio je Nemanja Nedović sa 21 poenom (pet trojko), dok je Ajzea Kenan ubacio 14, uključujući i ključna dva slobodna bacanja u finišu. Kodi Miler-Mekintajer postigao je devet poena uz šest skokova i sedam asistencija. Nikola Kalinić je upisao devet poena i pet skokova. Džoel Bolomboj je zabeležio šest poena i 11 skokova.

U ekipi Pariza najbolji je bio Ti Džej Šorts sa 16 poena, dok su Maodo Lo i Nadi Hifi postigli po 12.

Crveno-beli će 9. oktobra u drugom kolu EL dočekati Baskoniju, pre toga će u nedelju gostovati Splitu u trećem kolu ABA lige. Pariz će u drugom kolu EL igrati protiv Milana.

PARIZ - CRVENA ZVEZDA 77:80 (18:17, 25:18, 15:23, 19:22)

Hala: Adidas arena

KRAJ!

40. minut - Mekintajer pogađa jedno od dva bacanja na 11 sekundi do kraja. Vord na drugoj strani siguran oba puta. Kenan odgovara na isti način.

39. minut - Šorts ponovo za dva najavljuje dramatičan finiš utakmice.

38. minut - Šorts za dva, a onda uzvraća Mekintajer.

36. minut - Kalinić za Mitrovića i novi poeni za Zvezdu. Crveno-beli su na "plus pet".

35. minut - Nedović! Ima 5 od 5 za tri bek Zvezde i 21 poen. Lo odgovara dvojkom. Nakon toga Kalinić za tri!

34. minut - Kakva sada trojka na isteku napada za Vorda i ponovo vodi Pariz.

33. minut - Nedović odgovara trojkom na trojku Jantunena. Zvezda ima četiri poena prednosti.

32. minut - Nedović pogađa za dva posle prodora - 60:62.

31. minut - Povela je Zvezda posle dužeg vremena poenima Mekintajera, ali je brzo odgovorio Vord.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Šorts pogađa oba slobodna bacanja, a onda Nedović za tri! Mitrović poenima zatvara treću deonicu i u poslednjih 10 minuta ulazimo sa nerešenim rezultatom.

28. minut - Nastavlja se serija Zvezde, Kalinić poentira nakon ofanzivnog skoka, a onda i poeni sa bacanja za Nedovića. Ipak, prekida seriju Vord trojkom za 56:51.

27. minut - Dva penala Mitrovića i razlika je posle dužeg vremena jednocifrena. Nakon toga i brzi poeni Mekintajera.

26. minut - Daum dolazi do novih poena i sada je 53:43.

24. minut - Hifi pogađa za dva i raste sada prednost domaćih. Zvezda srlja iz greške u grešku.

22. minut - Poeni Kenana, a onda pogađa uz faul Vord i odvodi Pariz na dvocifrenu razliku.

POLUVREME!

20. minut - Ozbiljan pad u igri Zvezde i faul Šortsa na šutu za tri. Pogodio je dva bacanja, a onda Jantunen uhvatio ofanzivni skok, upisao poene i okončao prvi deo igre.

17. minut - Nesportski faul Plavšića, a onda tri vezana poena Kratzera, pa dvojka u kontri Hifija za 35:30.

16. minut - Dve vezane trojke za Zvezdu, prvo Nedovića, a onda i Gedraitisa. Ipak, ponovo Maodo Lo koji sada već ima 10 poena.

15. minut - Poenima Milera-Mekintajera ponovo je nerešeno.

14. minut - Trojka za Nedovića i poeni za Zvezdu posle dužeg vremena.

13. minut - Nastavlja sada Šorts da pravi probleme odbrani Zvezde i dolazi do novih poena.

11. minut - Novi poeni Šortsa za 20:17.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Kenan za tri, ali odgovara Malkolm, a Šorts pogađa za prvu prednost domaćih i kraj prve deonice.

8. minut - Trojka Maoda Loa, prva za domaće, pa onda i četiri vezana poena za najveću noćnu moru navijača Zvezde.

7. minut - Posle dva ofanzivna skoka Bolomboj donosi nova dva poena i 4:12. Kratzer smanjuje.

6. minut - Vezuje pet poena Kenan i crveno-beli idu na "plus šest".

5. minut - Trojka Kenana! Uspeva Zvezda da uveća prednost.

4. minut - Raspoložen je Hejs za igru, novi poeni za igrača Pariza.

3. minut - Poeni Džoela Bolombija za 2:5.

2. minut - Trojka! Prvi poeni u novoj sezoni Evrolige za crveno-bele stižu preko Nikole Kalinića, Hejs smanjuje dvojkom.

21.00 - Utakmica je počela! Prvi napad za Zvezdu!

20.05 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču prvog kola Evrolige između Pariza i Crvene zvezde. Uz sport.alo.rs pratite uživo dešavanja iz "grada svetlosti".