PANTER TRAGIČAR, PARTIZAN PAO U PIREJU Crno-beli ispustili Olimpijakos u meču za infarkt

22:42 | 19-10-2023

Košarkaši Partizana izgubili su na gostujućem parketu od Olimpijakosa sa 98:94 u četvrtom kolu Evrolige nakon produžetka

Partizan - Olimpijakos
EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Bila je ovo najluđa utakmica od početka sezone u Evroligi, a Partizan je pretrpeo treći poraz, dok klub iz Pireja ima polovičan učinak 2-2.

Džejms Naneli je pogodio trojku za produžetak u poslednjoj sekundi, a tragičar je Kevin Panter koji je izgubio loptu na minut pre kraja produžetka.

Imao je kapiten crno-belih nekoliko promašaja i u četvrtoj četvrtini, pa su crno-beli propustili veliku priliku da slave u Pireju prvi put još od 2002. godine.

Odigrao je Partizan od očaja do sjaja i nazad. Olimpijakos je dominirao u prvom poluvremenu, a onda su crno-beli odigrali sjajnu treću deonicu koju su rešili u svoju korist 26:10, pa se na ulazak u poslednjih deset minuta ušlo sa +10 za ekipu Željka Obradovića.

Crveno-beli su prvi put do dvocifrene prednosti došli u 15. minutu posle serije 7:0 za 43:31. Gostujuća ekipa je u tim trnucima bila u nokdaunu, ali je Partizan posle druge trojke Kaminskog uspeo da se trgne i u finišu poluvremena smanji na podnošljivih 49:43 uz čak 10 ofanzivnih skokova rivala.

Jedini raspoložen u Partizanu u prvom poluvremenu bio je Zek Ledej koji je praktično sam održavao crno-bele u igri.

Partizan - Olimpijakos EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

U trećoj deonici se razgoropadio Alen Smailagić koji je vezao dve trojke i doneo izjednačenje - 49:49. Blistao je Smailagić u tim momentima, dok košarkaši Olimpijakosa ništa nisu uspevali da pogode. Ipak, otežavajuća okolnost za krilnog centra "parnog valjka" bio je problem sa ličnim greškama. I on i Kaminski su duel završili sa po pet penala.

U dramatičnoj poslednjoj deonici Olimpijakos je uspeo da se vrati izjednači na 79:79, a potom je usledila trojka Smailagića na nešto manje od dva minuta pre kraja. Mogao je Partizan da upiše trijumf u Pireju, ali je u finišu kapiten Kevin Panter promašio dva šuta, a potom i izgubio loptu na šest sekundi pre kraja kod vođstva Olimpijakosa 83:82.

Larencakis je postigao oba penala na pet sekundi pre kraja, a Džejms Naneli je trojkom u poslednjim trenucima meča obezbedio produžetak svom timu.

Otišlo se u produžetak gde je domaćin imao više koncetracije i ipak odneo pobedu.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Larencakis sa 19 poena, a sjajan meč odigrao je Milutinov sa 16 poena i sedam skokova (2/4 za dva i 12/14 sa linije za slobodna bacanja).

Na drugoj strani istakao se Ledej sa 18, Panter je ubacio 17, a Smailagić 16 poena.

Partizan će u sledećem kolu, 26. oktobra, dočekati Crvenu zvezdu, a Olimpijakos će u Pireju igrati sa Efesom.

OLIMPIJAKOS - PARTIZAN 98:94 (28:21, 21:22, 10:26, 26:16, 13:9)

Hala: Dvorana mira i prijateljstva (Pirej)

Sudije: Paterniko, Alijaga, Majkić

Olimpijakos: Vokap 11, Kenan 11, Lounci 2, Larencakis 19, Papas, Fal 5, Papanikolau 10, Piters 15, Milutinov 16, Tanulis, Gos 9

Partizan: Koprivica, Ledej 18, Panter 17, Trifunović, Anđušić 11, Avramović 5, Doužer 6, Kaminski 9, Naneli 12, Smailagić 16, Vukčević

Produžetak:

45. minut - Milutinov polovičan sa linije penala, 92:91 manje od minut do kraja. Kraj, poraz Partizana 98:94!

44. minut - Do kraja produžetka još minut i po, na semaforu 91:89. Posed je za Partizan. Panter pogađa za dva, opet je nerešeno.

Gubi loptu Kevin Panter, tačnije krade mu je Gos!

43. minut - Milutinov je pogodio oba bacanja, Olimpijakos vodi 91:89 na dva minuta do kraja.

42. minut - Doužer je napravio petu ličnu grešku i za njega je ovaj meč završen. Dvojka Vokapa. Naneli poentira u kontri.

41. minut - Doužer pogađa dvojku - 85:87. Milutinov pogađa oba bacanja.

40. minut - Papanikolau je pogodio oba bacanja. Na 17 sekundi do kraja Olimpijakso vodi 83:82. Obradović zove tajm-aut. Trojka Džejmsa Nanelija sa zvukom sirene za produžetak - 85:85!

39. minut - Trojku je pogodio Smailagić preko Fala! Odbranio se Partizan i ima novi napad. Ledej nije pogodio za dva, Smajli pravi peti faul i mora da izađe iz igre.

38. minut - Trojku je pogodio Larencakis iz ugla, Olimpijakos na -1. Panter se razigrao. Larencakis fauliran na šutu za tri. Dva minuta pre kraja, 79:79.

37. minut - Panter kapitenski posle tajm-auta koji je zatražio Obradović.

36. minut - Avramović gubi loptu, Papapetru zakucava u kontri. Crno-beli vode 75:73, čeka nas neizvesna završnica. Četiri minuta do je kraja.

35. minut - Fal pravi faul u napadu, preživeo je Partizan i ide u napad.

34. minut - Panter je iznudio tri bacanja, dva je pogodio. Ponovo je domaćin prišao na -4.

33. minut - Smailagić dolazi do 13. poena, Olimpijakos pogađa novu trojku, crno-beli imaju četiri poena prednosti sedam minuta pre kraja.

32. minut - Panter na individualan kvalitet dolazi do koša. Trojku pogađa Vokap, Olimpijakos je prepolovio prednost.

31. minut - Olimpijakos pravi seriju 4:0 na startu četvrte deonice i Obradović odmah reaguje tajm-autom.

30. minut - Trojka Pitersa. Olimpijakos je tražio čelendž, navodno zbog klična u kojem su se pod košem našli Koprivica i Milutinov. Ipak, ništa od svega toga, kraj treće deonice, Partizan vodi 69:59!

29. minut - Piters pravi nesportski faul, Partizan je na +14!

28. minut - Partizan ide na +10! Igrači Olimpijakosa u totalnom nokdaunu. Za Kaminskog je ovaj meč završen zbog pet penala. Raste prednost Partizana, 53:65.

27. minut - Mnogo bolje Partizan igra u odbrani, a na sve to kontroliše i skok, pa je zato i napravio preokret.

26. minut - Nova izgubljena lopta za Olimpijakos, Panter poentira u kontri, Partizan vodi 59:51!

25. minut - Ono što nije dobro za crno-bele je četvrta lična Smailagića koji mora da izađe iz igre, a upravo je on doneo preokret Partizanu. Anđušić pogađa za tri u poslednjoj sekundi napada, crno-beli na +6.

24. minut - Ponovo neverovatni Smailagić, Partizan vodi 54:51. Odlična igra crno-belih u nastavku. Sada Smailagić krade loptu.

23. minut - Zakucava Smailagić, Piters poenitra posle dugo vremena.

22. minut - Odlično je Partizan krenuo u nastavku i vodi 50:49! Olimpijakos još uvek bez koša u nastavku.

21. minut - Trojkom Smailagića počinje drugo poluvreme. Još jedna trojka Smailagića, nerešeno je 49:49!

20. minut - Pogađa Anđušić iz teške pozicije, smatra da je bio fauliran. Kaminski poentira u kontri, mini serija crno-belih. Poluvreme, Olimpijakos vodi 49:43. Grčki tim je poluvreme završio sa 17 skokova, od toga čak deset u napadu!

19. minut - Kenan krade loptu Avramoviću i poentira u kontri, opet je +10 za Olimpijakos.

18. minut - Nova trojka Kaminskog na isteku napada, Partizan je prepolovio zaostatak.

17. minut - Kaminski polovičan sa linije penala. I opet Partizan muku muči na skoku, ponovo je Milutinov fauliran, a onda pogađa iz odbojke nakon nove uhvaćene lopte u napadu.

16. minut - Ledej je jedini raspoložen u Partizanu i novim košem pokušava da ostavi crno-bele u igri. Avramović se lepo snalazi.

15. minut - Milutinov dolazi do ofanzivnog skoka, fauliran je i imaće dva bacanja, precizan je oba puta.

14. minut - Ponovo Parizan loše brani šut za tri i Gos to kažnjava, a onda Vokap poentira u kontri i Olimpijakos je na +10.

13. minut - Ponovo Ledej na isteku napada pogađa za dva, ovo je njegov deseti poen.

12. minut - Ledej je fauliran na šutu za tri, pogodio je sva tri penala. Mnogo propusta u odbrani prave košarkaši Partizana zbog čega je Obradović besan. Trojka Anđušića.

11. minut - Partizan je uspeo da realizuje prvi napad u drugoj deonici. Trojka Kenana, Olimpijakos je na +8.

10. minut - Milutinov je pogodio oba bacanja. Kraj prve četvrtine, Olimpijakos vodi 28:21

9. minut - Ponovo Partizan dolazi do koša nakon ofanzivnog skoka. Larencakis pogađa trojku.

8. minut - Bespotreban faul Kaminskog nad Falom koji je zakucao, pogodio je i dodatno bacanje. Evo prve trojke Nanelija nakon ofanzivnog skoka.

7. minut - Ledej poenima u kontri prekida seriju domaćina. Piters pogađa uz faul Kaminskog i imaće dodatno slobodno bacanje nakon prvog tajm-auta. Ledej pogađa važnu trojku na isteku napada.

6. minut - Još jedna trojka za Olimpijakos koji ima pet poena prednost. Kaminski ne uspeva da vrati trojku.

5. minut - Lepa akcija Vokapa i Fala. Sam na šutu za tri je ostao Piters u tranziciji i pogodio.

4. minut - Kaminski pogađa prvu trojku za Partizan. Vokap nije pogodio za dva, Ledej dolazi do skoka.

3. minut - Olimpijakos je u ovom napadu imao čak četiri ofanzivna skoka, ali je Partizan prošao nekaženjeno, ostaje 3:3. Panter sa linije slobodnih bacanja donosi prednost crno-belima. Piters je precizan, nerešeno je 5:5.

2. minut - Kakav pogodak Pantera na isteku napada i to uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje.

1. minut - Avramović je izgubio loptu u prvom napadu Partizana. Papanikolau pogađa trojku.

19.30 - Utakmici prisustvuje i legendarni Žarko Paspalj.

19.05 - Olimpijakos neće ni večeras igrati u punom sastavu, pošto će na meč protiv Partizana izaći bez Inasa Brazdeikisa i Luka Sikme.

18.57 - Prošle sezone je bilo 1:1, Olimpijakos je slavio u Pireju, a Partizan u Beogradu.

18.53 - Olimpijakos je vicešampion Evrolige i slovi za favorita u ovom meču.

18.51 - I jedni i drugi su dosta loše otvorili sezonu u Evroligi i imaju učinak od jedne pobede i dva poraza.

18.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici četvrtog kola Evrolige u kojoj se sastaju Olimpijakos i Partizan. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Pireja.