AVRAMOVIĆ SRUŠIO ZVEZDU U GROTLU ARENE Partizan slavio posle neviđene drame, Teodosić tragičar

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 88:86 u petom kolu Evrolige

Avramović
FOTO TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ/ bg

Ovo je bio prvi ovosezonski večiti derbi, a već u ponedeljak isti rivali sastaće se i u Admiral Bet ABA ligi.

Gledali smo spektakularnu utakmicu prepunu preokreta, a heroj Partizana je Aleksa Avramović koji je odigrao sjajno u finišu i doneo pobedu crno-belima. Sa druge strane Miloš Teodosić je tragičar utakmice, pošto je pred kraj promašio tri penala, a i ishitrenim šutevima za tri poena je Zvezdu odveo u poraz.

Odlično je ekipa Željka Obradovića otvorila susret, dok gosti nisu ništa mogli da pogode. "Parni valjak" je poveo 17:2, a blistao je Frenk Kaminski u tim momentima. Mnogo izgubljenih lopti i šut iz igre 1/11 crveno-belih rezultirao je velikom prednošću Partizana.

Ipak, u finišu prve deonice Zvezda se budi i najavljuje preokret.

Trojkama Tobija, Nejpira i poenima Luke Mitrovića, Zvezda je potpuno istopila prednost crno-belih i stigla na samo poen zaostatka posle novih Nejpirovih poena sa linije penala.

Partizan je do kraja poluvremena uspevao da uz sve bolju Jaramazovu igru u napadu održava blagu prednost, ali je Nejpir novom trojkom u finišu druge četvrtine doneo Zvezdi prvo izjednačenje - 42:42.

Treća deonica protekla je u dominaciji izabranika Joanisa Sferopulosa.

Razigrao se Jago Dos Santos i Zvezda je stekla dvocifrenu prednost - 60:50.

Tek je Smailagić svojim poenima uz faul Tobija uspeo nakratko da podigne atmosferu među Partizanovim navijačima, ali Gedraitis ih je ekspresno umirio sa pet svojih vezanih poena i Zvezda je uvećala svoju prednost na 65:53!

Početkom četvrte deonice Zvezda je imala 13 poena prednosti i delovalo je da će rutinski privesti meč kraju. Ali, ono što se desilo Partizanu na početku, dogodilo se crveno-belima u finišu, potpuni kolaps.

Razigra se Pi Džej Doužer i dao "veštačko disanje" crno-belima, a onda na scenu stupa nestvarni Aleksa Avramović.

Doužer je pogodio trojku za 80:79, Smailagić na minut i 39 sekundi do kraja pravi faul nad Teodosićem koji pogađa samo jedno slobodno bacanje, za izjednačenje na 80:80!

Partizan - Zvezda Alo/Marko Metlaš

A za novu ''eksploziju'' na tribinama pobrinuo se Aleksa Avramović koji pogađa trojku za 83:80 u korist Partizana na minut i 16 sekundi pre kraja!

Teodosić je iznudio tri bacanja, ali je pogodio samo jedno.

Za razliku od njega, Zeku Ledeju ruka nije zadrhtala, pogodio je sva četiri penala u finišu i doneo pobedu Partizanu.

Najefikasniji u redovima crno-belih bio je Avramović sa 14 poena, dok je Ledej dao jedan manje.

Na drugoj strani istakao se Bolomboj sa 16.

Partizan - Crvena zvezda 88:86 (22:13, 20:29, 11:23, 35:21)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Anhel Perez, Vilijus, Perandi

Partizan: Vukčević, Ledej 13, Avramović 14, Koprivica, Panter 8, Smailagić 9, Jaramaz 12, Naneli 7, Trifunović, Anđušić 5, Dožer 9, Kaminski 11.

Crvena zvezda: Teodosić 9, Hanga 11, Davidovac 2, Mitrović 8, Simonović, Nejpir 14, Bolomboj 16, Giedraitis 8, Dos Santos 11, Tobi 7

40. minut - Kraj! Pobeda Partizana posle neviđene drame! Ledej je u finišu pogodio sva četiri slobodna bacanja i rešio pitanje pobednika!

39. minut - Trojka Doužera, Partizan vodi 80:79! Kakva ludnica! Na 90 sekundi do kraja rezultat je 80:80! Trojka Avramovića, Partizan vodi 83:80! Teodosić je pogodio samo jedno od tra bacanja.

38. minut - Avramović se razgoropadio, pogodio trojku, pa onda poentirao u kontri. Nešto više od dva minuta do kraja, Zvezda vodi 79:77!

37. minut - Loš napad Zvezde, Teodosić je promašio trojku, Avramović lako dolazi do poena.

36. minut - Doužer pogađa za dva, Partizan je na -7 četiri minuta pre kraja.

35. minut - Mitrović pogađa oba bacanja, isto je uradio i Smailagić na drugoj strani. Dvojka Teodosića.

34. minut - Snažno zakucavanje Bolomboja, crveno-beli su odbili nalet rivala.

33. minut - Doužer daje veštačko disanje Partizanu. Sada nekoliko loših napada Zvezde. Trojka Pantera, Partizan je na -6!

32. minut - Trojka sjajnog Santosa, Zvezda i dalje ima dvocifreni plus.

30. minut - Giedratis pogađa trojku iz kornera, Zvezda je na +12! Kraj treće četvrtine, Zvezda vodi 65:53!

29. minut - Smailagić zakucava posle ofanzivnog skoka i to uz faul, pogodio je i dodatno bacanje.

28. minut - Nervoza se uvukla u košarkaše Partizana, ništa im ne polazi za rukom.

27. minut - Raste prednost Zvezde, Partizan je u kontra ritmu. Trojka Jaga, Zvezda na +10!

26. minut - Koš Mitrovića, Zvezda ima potpunu kontrolu.

25. minut - Adam Hanga pogađa trojku, najveća prednost Zvezde od početka meča +6. Ledej postiže važne poene za Partizan.

23. minut - Naneli je fauliran pri šutu. Promašio je prvo, a pogodio drugo - 46:45. Njegovih sedam poena. Bolomboj je fauliran pri šutu. Pogodio je oba, njegovih devet poena - 46:47.

22. minut - Neverovatno, ali Panter je tek sada prekinuo niz promašenih šuteva sa distance! Nerešeno je.

21. minut - Trojka Nejpira na startu drugog poluvremena, Zvezda po prvi put vodi!

20. minut - Kakva završnica prvog poluvremena, prvo je Nejpir razbio odbranu Partizana za dvocifreni učinak, a onda je Anđušić pogodio trojku uz zvuk sirene. Ali, sudije gledaju snimak da potvrde da li je rezultat 42:42 ili 45:42. Konačna odluka je da trojka nije priznata, pa je rezultat nerešen posle 20 minuta.

19. minut - Mitrović siguran sa linije penala. Jaramaz igra sjajno i dolazi do 11. poena.

18. minut - Sjajnu košarku gledamo u Areni, razigrao se Jaramaz, Partizan ima +5!

17. minut - Sada Anđušić pogađa sa distance, ovo se pretvara u pravi revolveraški obračun! Rezultat je 38:33 za Partizan Mozzart Bet, dva i po minuta do kraja poluvremena.

16. minut - Jaramaz iz teške pozicije pogađa za tri, ali vraća trojku Bolomboj.

15. minut - Nejpir siguran sa linije penala. Potpuni kolaps košarkaša Partizana. Ledej prekida crne minute Partizana.

14. minut - Gube loptu košarkaši Partizana, Mitrović poentira u kontri, Zvezda je na -3, Obradović primoran da zove tajm-aut.

13. minut - Trojka Nejpira na isteku napada, Zvezda se vratila u igru - 26:21.

12. minut - Promešao je Avramović Zvezdinu odbranu i poentirao. Tobi pogađa trojku, razigrao se Slovenac.

11. minut - Partizan je realizovao prvi napad u drugoj deonici, Tobi poentira na drugoj strani.

10. minut - Trojka Teodosića, Zvezda hvata priključak. Ledej poentira u poslednjim trenucima prve deonice, Partizan vodi 22:13.

9. minut - Lep prodor i poeni Dos Santosa, Zvezda na -10.

8. minut - Naneli pogađa za dva. Hanga sada polovičan sa linije penala.

7. minut - Crvena zvezda zasad izgleda jako loše na parketu, uz šut iz igre 1/11! Partizan Mozzart Bet je to iskoristio da napravi seriju 17:2, posle još jednog pogotka Kaminskog, sada sa linije slobodnih bacanja. Sada su gosti prodali još jednu loptu, Teo je napravio grešku... Već šest izgubljenih poseda crveno-belih. Rezultat 17:2.

6. minut - Katastrofalno je Zvezda ušla u utakmicu, Partizan vodi 14:2! Gosti ništa ne mogu da pogode.

5. minut - Evo konačno prvog koša za crveno-bele, Bolomboj je zakucao posle dodavanja Teodosića.

4. minut - Zvezda još uvek bez poena! Kaminski pogađa uz faul, ali nije realizovao dodatno bacanje.

3. minut - Partizan je bolje otvorio meč i vodi 6:0! Jaramaz poentira u kontri posle nove izgubljene lopte košarkaša Zvezde. Sferopulos mora da traži tajm-aut.

2. minut - Prvi koš na meču postiže Kevin Panter, a onda Ledej zakucava nakon još jedne izgubljene lopte Zvezde.

1. minut - Nejpir promašuje trojku, Partizan gubi loptu u prvom napadu. Hanga promašuje oba bacanja, a onda i izgubljena lopta za Zvezdu posle ofanzivnog skoka.

18.20 - Sve je spremno za spektakl u Areni.

17.40 - Trener Janis Sferopulos, kome će ovo biti derbi u Evroligi na klupi crveno-belih, je istakao:

- Prvo želim da kažem da je ovo veoma važan meč za nas, a i za njih. Svi znaju važnost derbija. Mislim da igrači znaju koliko je važno za celu Crvenu zvezdu da pobedimo i zato želim da se borimo, da poštujemo Partizan, ali da damo sve od sebe. Mi smo Crvena zvezda i borićemo se. Imam neke ideje koje polako uklapam u tim. Radimo na prioritetima prvo, a onda i na ostalim stvarima - rekao je Sferopulos.

17.35 - Trener Partizana Željko Obradović je pred ovaj derbi izjavio:

- Za nas je mnogo važno da izađemo sa apsolutno drugačijom motivacijom nego što je bila protiv Mege i sa još većom energijom. Igraćemo u Areni pred našim navijačima, koji su uvek radili sve ono što mogu za ekipu, Nadam se da će moji momci to shvatiti i da će izaći sa drugačijom motivacijom i energijom. I to je najvažnije. Sinoć nije trenirao Alen Smailagić, ima bol u predelu noge i nije trenirao Ponitka. Za Alena ćemo videti da li će biti konkurentan. Ja se nadam, Smajli je uvek bio neko ko je uvek bio spreman da pomogne ekipi. Nadam se da će tako biti i ovog puta. Mi se bavimo nama samima, da shvatimo šta mi treba da radimo i kako da se ponašamo. Želja, motivacija, puna Arena ljudi koji te bodri, da li nekom treba nešto više? - poručio je Obradović.

17.30 - Alen Smailagić će ipak nastupiti u večitom derbiju, iako je bilo najave da neće bit spreman.

Partizan na popravnom ABA liga/Dragana Stjepanović

17.00 - Veliki problem za Zvezdu predstavlja izostanak Lazića i Nedovića koji su povređeni. Ono što je izvesno, za Partizan neće nastupiti Ponitka.

16.45 - Ovaj meč mogao bi da predstavlja prekretnicu sezone.

16.43 - Prošle godine u evroligaškim večitim derbijima rezultat je bio 1:1.

16.40 - Zvezda je nedavno otpustila Duška Ivanovića kog je nasledio Joanis Sferopulos. Zvezda je na debiju Grka savladala FMP u Železniku. Sa druge strane, Partizan je doživeo šokantan poraz od Mege.

16.36 - I jedni i drugi nalaze se u dosta lošoj formi, a u Evroligi su upisali po jednu pobedu i tri poraza.

16.35 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici petog kola Evrolige u kojoj se sastaju Partizan i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.

@bizportal.rs Novak je na ruku stavio Hublot Big Bang Unico Yellow Magic, novi keramički mode u žuto-crnoj boji. A koliko košta? #NovakĐoković #HublotSat #Tenis #Šampion #LuksuzniSatovi #bizportal #luskuz #novac #nole #djokernole #novakdjokovic #bogati #fyp #fypシ #fypシ ♬ original sound - BizPortal.rs