ZVEZDA RAZBILA FENER Crveno-beli na krilima navijača naneli Itudisu treći poraz, brinu povrede Nejpira i Jaga

22:35 | 14-11-2023

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Fenerbahče u utakmcii 8. kola Evrolige rezultatom 87:56

KK Crvena zvezda
Tanjug/Sava Radovanović

Crvena zvezda je na početku napravila seriju 6:2.

Bolomboj je vezao šest poena i odveo je Zvezdu na plus šest (12:6).

Na kraju prve četvrtine, Crvena zvezda je imala prednost 25:16, a najefikasniji je bio Bolomboj koji je postigao 10 poena.

Ono što treba da brine navijače crveno-belih je povreda Nejpira koji je dobio udarac u nos od Dorsija i tom prilikom ga je verovatno slomio.

U drugoj četvrtini, rapsodija crveno-belih. Pogađali su Jago i Teodosić sve što su šutnuli, a Fener nije imao odgovor na sjajno izdanje crveno-belih.

Raspoloženi Bolomboj je poenima u poslednjoj sekundi stavio tačku na sjajno izdanje crveno-belih koji su na poluvremenu imali plus 19 (45:26).

KK Crvena zvezda Tanjug/Sava Radovanović

U trećoj četvrtini, Fenerbahče je na sve načine pokušao da smanji rezultat, a prišli su i na minus 13. Međutim, raspoloženi Luka Mitrović nije dozvolio da se prednost istopi i na kraju treće četvrtine Crvena zvezda je imala plus 20.

Krajem treće deonice povredio se Jago Dos Santos koji je u jednoj kontri nezgodno doskočio i izvrnuo zglob.

U četvrtoj četvrtini, Crvena zvezda je rutinski odradila posao i na kraju slavila rezultatom 87:56.

U narednom kolu, Crvena zvezda će gostovati Olimpijakosu u četvrtak, dok će Fenerbahče u "Pioniru" igrati protiv Makabija.

Crveno-beli su posle ove utakmice na skoru od tri pobede i pet poraza, dok Fenerbahče ima pet pobeda i tri poraza.

Crvena zvezda - Fenerbahče 87:56 (22:16, 20:10, 15:14, 27:16)

Hala: Beogradska "Arena"   Sudije: Medi Difala, Milan Nedović, Guido Đovaneti

Crvena zvezda: Bolomboj (14), Giedratis (7), Mitrović (8), Nejpir, Nedović (12), Davidovac (3), Ilić, Kuzmić, Lazarević (11), Teodosić (18), Tobi (3), Jago Dos Santos (11)

Fenerbahče: Dorsi (3), Hajs (12), Madar (3), Motli (8), Sestina (6), Biberović (7), Kalates, Gudurić, Hazer (2), Mahmutoglu (3), Papajanis (6), Vilbekin (6)

Tok meča:

Kraj utakmice. Crvena zvezda je pobedila Fenerbahče 87:56 u utakmici 8. kola Evrolige.

40. minut - Gidraitis pogađa trojku iz daljine.

38. minut - Biberović postiže trojku. Na drugoj strani pogađa Giedraitis (80:53).

36. minut - Nedović pogađa za dva. Zvezda ima plus 30 (78:48).

34. minut - Trojka Stefana Lazarevića (71:46). Promašuje Madar na drugoj strani.

33. minut - Davidovac pogađa trojku. Tajm-aut traži Itudis (68:42). Papajanis postiže lake poene (68:44).

30. minut - Mitrović postiže lake poene nakon asistencije Jaga (60:40).

28. minut - Teodosić pogađa trojku iz teške pozicije (56:38).

27. minut - Bolomboj zakucava. Na drugoj strani će Motli imati dva slobodna bacanja.Promašio je oba.

26. minut - Luka Mitrović pogađa uz faul (51:36).

25. minut - Sestina postiže lake poene (49:36).

24. minut - Hejs pogađa trojku (49:34).

23. minut - Na drugoj strani uzvraća Motli (47:31). Mitrović popravlja nakon ofanzivnog skoka (49:31).

22. minut - Jago pogađa flouter (47:29).

Crvena zvezda vodi na poluvremenu 45:26.

20. minut - Nedović pogađa trojku. Na drugoj strani uzvraća Dorsi (43:26). Bolomboj stavlja tačku na sjajno izdanje Crvene zvezde. (45:26).

18. minut - Motli zakucava posle ofanzivnog skoka (37:23).

16. minut - Papajanis pogađa flouter. Prekršaj Papajanisa nad Teodosićem koji će imati dva slobodna bacanja. Pogodio je oba (37:21).

15. minut - Trojka Teodosića nakon asistencije Jaga (35:19).

13. minut - Teodosić pogađa nakon sjajne finte šuta. Na drugoj strani, Vilbekin pogađa trojku iz ćoška (30:19).

12. minut - Jago pogađa novu trojku. Zvezda ima dvocifrenu prednost (28:16).

10. minut - Teodosić pogađa na isteku vremena (25:16). Najefikasniji pojedinac je Bolomboj koji je postigao 10 poena.

9. minut - Jago pogađa trojku (22:13). Na drugoj strani uzvraća Vilbekin (22:16).

8. minut - Bolomboj pogađa oba slobodna bacanja (19:11).

7. minut - Motli pogađa. Na drugoj strani prekršaj nad Bolombojem koji će imati dva slobodna bacanja. Pogodio je oba (17:11).

6. minut - Madar pogađa trojku iz ćoška (12:9). Uzvraća Jago. Zvezda ima plus šest (15:9).

5. minut - Bolomboj zakucava posle sjajnog pasa Jaga (8:6). Sjajan alej-ap Nedovića za Bolomboja (12:6).

4. minut - Motli pogađa posle gužve u reketu (6:6).

2. minut - Nedović pogađa posle sjajnog prodora (4:0). Bolomboj zakucava posle sjajnog pasa (6:2).

Na drugoj strani Sestina pogađa flouter.

1. minut - Giedraitis pogađa za dva poena (2:0).

20:30 - Sudija meča biće Medi Difala, a pomagaće mu Milan Nedović i Guido Đovaneti.

20:15 - Crvena zvezda je na skoru od dve pobede i pet poraza, dok Fenerbahče ima pet pobeda i dva poraza.

20:00 - Dobro veče i dobrodošli na lajv prenos posvećen utakmici 8. kola Evrolige između Crvene zvezde i Fenerbahčea. Dešavanja iz "Arene" možete pratiti na portalu alo.rs.