PARTIZAN PAO POSLE NOVE DRAME Virtus produbio krizu crno-belih, Kaminski promašio šut za pobedu

20:36 | 28-12-2023

Košarka 1

Košarkaši Partizana poraženi su na svom parketu od Virtusa sa 77:75 u 17. kolu Evrolige

Partizan - Virtus
Alo/ Marko Metlaš

Ovo je treći uzastopni poraz Partizana, dok je Virtus nastavio sa sjajnim rezultatima i opravdao epitet najprijatnijeg iznenađenja Evrolige.

Partizan sada ima skor od devet pobeda i osam poraza, dok je tim iz Bolonje upisao 12. pobedu.

Virtus je od samog početka igrao čvrsto i agresivno u odbrani, sa akcentom na Kevina Pantera koji je u prvom poluvremenu izgubio tri lopte, brzo napravio dve lične greške i upisao svega tri poena u tom periodu.

Gosti su konstantno bili u vođstvu koje je u pojedinim momentima dostizalo i 13 poena razlike, a jedini šuterski raspoložen u domaćem timu bio je Džejms Naneli.

Posle prvih 20 minuta Virtus je vodio sa 41:36, ali Partizan je i drugo poluvreme loše započeo, Kevin Panter opet bez rešenja u napadu, što na drugoj strani kažnjava Belineli trojkom  za plus 10 - 46:36, pa je Željko Obradović odmah morao da traži tajm-aut.

Ipak, domaći uspevaju opet da uhvate priključak.

Nešto kasnije Panter posle prodora pogađa za 54:52 i kada je izgledalo da je Partizan na pragu preokreta, Doužer dobija četvrtu, a zbog prigovora odmah i tehničku, odnosno petu ličnu grešku i za njega je ovaj meč završen još pre kraja treće deonice.

U poslednji kvartal se ušlo vođstvom Virtusa 60:55, a glavnu ulogu u napadu Partizana zatim preuzima Frenk Kaminski koji vezuje pet poena, ali je time samo održao razliku s kraja treće deonice.

Na ulasku u poslednja tri minuta, Panter gubi loptu posle nesporazuma sa Ledejem, zatim pravi i četvrti faul, ali ni tada crno-beli nisu klonuli duhom. Na minut i 11 sekundi do kraja Naneli poentira iz reketa na 73:72 i meč uvodi u dramatičnu završnicu!

Prvo Ledej ne pogađa još jednu otvorenu trojku za vođstvo, Jaramaz je zgrabio tu loptu u skoku, dodao do Kabokla koji - pravi faul u napadu nad Šengelijom na 37 sekundi do kraja!

Kaznio je to Lundberg, iz teške pozicije je poentirao za 75:72, a Partizanu je ostalo još 18 sekundi za napad. Panter je zatim poentirao sa penala, na drugoj strani i Belineli, pa je ostala nova nada ali samo od 10 sekundi.

Panter je opet fauliran, i to grubo od strane Pajole, pa je publika tražila nesportski faul. Sudije su pogledale snimak i dosudile - običan faul, a Panter je jedva ustao!

Ipak je izveo bacanja, jedno pogodio, drugo promašio, a onda sudije opet nerviraju navijače Partizana, kada su dosudile mrtvu loptu kada je Lundberg izbacio loptu u aut, u skoku sa Jaramazom!

Otišli su arbitri da pogledaju snimak i promenili odluku - lopta za Partizan! Kaminski je imao šut za pobedu, nije bio precizan, ostalo je 77:75 za Virtus.

Naneli je s 19 poena bio najefikasniji u Partizanu, Jaramaz je upisao 12, a Kaboklo 10.

Na drugoj strani Lundberg 16 poena, Belineli ga je pratio sa 12.

U narednom kolu Partizan dočekuje Asvel, dok će Virtus ugostiti Bajern.

Partizan - Virtus 75:77 (18:23, 18:18, 19:19, 20:17)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Mogulkoč, Sukis, Udijanski

Partizan: Vukčević, Ledej 5, Koprivica, Panter 12, Jaramaz 12, Naneli 19, Anđušić, Doužer 5, Ponitka 2, Kaminski 10, Kaboklo 10.

Virtus: Kordinije 9, Lundberg 16, Belineli 14, Pajola 1, Dobrić, Maskolo, Kakok 4, Šengelija 10, Heket 10, Polonara, Danston 3, Abas 10.

Kraj! Poraz Partizana!

40. minut - Gubi loptu Virtus, ali onda Kaboklo pravi faul u napadu. Lundberg pogađa za dva, Virtus vodi 75:72. Još 19 sekundi do kraja, Obradović zove tajm-aut. Panter je fauliran, pogodio je oba bacanja.

Sada Belineli ide na liniju za bacanja, precizan je oba puta.

Opet je Panter fauliran. Drugo je namerno promašio, još 3.5 sekunde do kraja. Kaminski promašuje šut za pobedu!

39. minut - Ledej fauliran na ofanzivnom skoku, imaće dva bacanja, precizan je oba puta. Heket promašuje otvorenu trojku, Naneli se prošetao do koša, Partizan je na -1 70 sekundi do kraja. Idemo na tajm-aut.

38. minut - Užasan pas Pantera za Ledeja i nova izgubljena lopta za Partizan. Lundberg siguran sa linije penala, Virtus ima pet poena prednost dva i po minuta do kraja.

37. minut - Heket je pogodio oba bacanja, Virtus vodi 71:68 na tri minuta do kraja.

36. minut - Ledej promašuje otvorenu trojku i propušta priliku da donese prednost Partizanu.

35. minut - Naneli polovičan sa linije penala. Jaramaz trči kontru i poentira! Kakav koš Heketa, a onda trojka Kaminskog!

34. minut - Kaminski jedini raspoložen u Partizanu u četvrtoj deonici.

33. minut - Virtus konstanto održava prednost.

32. minut - Trojka Lundberg i ponovo Kaminski vraća. Virtus vodi 65:60 na 8.22 do kraja.

31. minut - Abas se snalazi i poentira u poslednjim sekundama napada, na drugoj strani precizan je Kaminski.

30. minut - Kraj treće deonice, Partizan je na -5.

29. minut - Doužer pravi faul četvrti, a onda zbog prigovora dobija tehničku, utakmica je završena za njega. Opet Virtus ide na sedam poena prednosti.

27. minut - U serijama igraju i jedni i drugi. Heket je ostao da leži na parketu, izgleda je doživeo težu povredu.

26. minut - Trojka Virtusa, ali uzvraća Partizan preko Pantera. Trojka Jaramaza, Partizan je na -4!

25. minut - Panter ne pogađa trojku, ali tu je Naneli na ofanzivnom skoku.

24. minut - Važna trojka Zeke Ledeja, Partizan sada pravi mini seriju, gosti vode 49:41. Panter dodatno smanjuje zaostatak.

23. minut - Nova trojka Virtusa koji pravi seriju 8:0!

22. minut - Kakva trojka Belinelija iz punog trka, Virtus opet ide na +10. Obradović zove tajm-aut.

21. minut - Ni jedni ni drugi ne koriste prvi napad u drugom poluvremenu.

20. minut - Poluvreme, Partizan gubi 36:41.

19. minut - Nova serija Partizana koji pokušava da uhvati priključak u finišu provg dela

18. minut - Naneli pogađa nakon ofanzivnog skoka.

17. minut - Trojka Heketa, ali uzvraća Kaboklo. Mora Partizan mnogo bolje u odbrani.

16. minut - Virtus po prvi put ima dvocifrenu prednost.

15. minut - Važni poeni Ognjena Jaramaza. Neverovatan pogodak Lundberga.

14. minut - Dve trojke Virtusa zaredom, Partizan opet na -9. Obradović zove tajm-aut.

13. minut - Odbija Virtus nalet Partizana.

12. minut - Trojku pogađa Abas i prekida seriju Partizana.

11. minut - Naneli pogađa uz faul. Precizan je i sa linije penala. Kaboklo snažno zakucava i Partizan se vraća u igru - 23:23.

10. minut - Pogađa Doužer trojku, kraj prve četvrtine, Virtus vodi 23:18.

9. minut - Loš početak Partizana, Virtus ide na +9 i Obradović primoran da zove tajm-aut.

8. minut - Lako poeni za Šengeliju (10:16)

7. minut - Sada Belineli pogađa trojku, Virtus vodi 12:7.

5. minut - Belineli pogađa za dva, Virtus ima +3.

4. minut - Doužer pogađa sa polu-distance. Izjednačen početak utakmice.

3. minut - Danston faulom zaustavljen u prodoru ka košu, dobio je dva bacanja. Pogodio je jedno - 4:5.

Panter nije pogodio za tri, ali je Danston faulirao Kabokla ispod koša. Lopta za crno-bele.

2. minut - Kordinije donosi prednost Virtusu koji vodi 4:2.

1. minut - Virtus nije iskoristio prvi napad. Ponjitka postiže prve poene na meču. Nesporazum u Partizanu i Virtus dolazi do prvog pogotka.

18.05 - Četiri puta su u poslednje četiri godine igrali Partizan i Virtus međusobno i bilans je 4:0 za srpske crno-bele.

17.25 - Tim Željka Obradovića biće oslabljen neigranjem Alekse Avramovića i Uroša Trifunovića.

17.22 - Virtus je najprijatnije iznenađenje Evrolige i nalazi se na deobi drugog mesta sa skorom 11-5.

17.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 17. kola Evrolige u kojoj se sastaju Partizan i Virtus. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.